Apaļkoku eksports no Krievijas uz Ķīnu 2.ceturksnī samazinājies par 14%

Samazinoties koksnes eksporta fiziskajiem apjomiem 2.ceturksnī, 2012.gada pirmo sešu mēnešu laikā apaļo kokmateriālu kopējais izvedums no Krievijas, raugoties gada griezumā, samazinājās par 16%, kopumā sastādot aptuveni 10 milj.m3. Savukārt naudas izteiksmē, samazinoties apaļkoku pārdošanas cenām ārējos tirgos, koksnes eksports samazinājās salīdzinoši krasāk – par 22% līdz 894 miljoniem dolāru, liecina Krievijas Federācijas Muitas dienesta sniegtā informācija.

Viens no minētajiem koksnes fizisko apjomu eksporta samazināšanās iemesliem ir mazākas piegādes galvenajai Krievijas koksnes importētājvalstij – Ķīnai. Ja 2012.gada 1.ceturksnī uz šo valsti no Krievijas tika piegādāti 2,4 milj.m3 apaļkoku 314,2 miljonu dolāru vērtībā, tad 2.cetuksnī piegādes apjoms samazinājās par 14% un koksnes eksporta vērtība samazinājās līdz 216,2 miljoniem dolāru.

Pēdējo gadu laikā no Krievijas uz Ķīnu eksportēti ap 70% koksnes. Šā gada 1.ceturksnī Ķīnas tirgus daļa samazinājās līdz 55% un 2.ceturksnī – līdz 51%. Piegādes apjomu samazināšanos no Krievijas šogad Ķīnai kompensējis lielāks koksnes imports no Jaunzēlandes. Pēdējos divus gadus aktīvi Ķīnas tirgum apaļkokus piegādā arī ASV un Kanāda. Tāpat šogad no Krievijas samazinājies bērza apaļo kokmateriālu eksports uz Somiju.

Jūlijā no Krievijas tika izvests par 13% vairāk apaļkoku nekā jūnija mēnesī – 1,56 milj.m3. Arī naudas izteiksmē eksports audzis – par 12% līdz 130,7 miljoniem dolāru.

 

Lasīt vairāk:www.lesonline.ru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *