Biokurināmā katla uzstādīšanai “Rīgas Siltums” saņem 7 miljonus latu aizdevumu

Lai taupīto resursus un aktīvāk izmantotu Latvijā pieejamos atjaunojamos kurināmā resursus siltumenerģijas ražošanai, AS “Rīgas Siltums” īsteno siltumcentrāles “Zasulauks” modernizācijas projektu. Projekta ietvaros siltumcentrālē mazuta noliktavas vietā tiks uzstādīts biokurināmā katls ar jaudu 20 MW, kurā biokurināmā sadedzināšanas process notiks verdošā slānī. Šādas tehnoloģijas Latvijā tiks uzstādītas pirmo reizi. Paredzēta arī automatizētas šķeldas noliktavas, dūmgāzu kondensatora, palīgiekārtu un infrastruktūras pieslēgumu izbūve. Siltumcentrāles modernizācijas laikā ir  paredzēts uzstādīt katlu iekārtas, kas darbosies ar augstu efektivitātes un  automatizācijas pakāpi, siltumenerģijas ražošanā izmantojot biokurināmo – koksnes šķeldu un paredzot iespēju darboties bez pastāvīga apkalpojošā personāla.

SEB banka, turpinot ilggadējo sadarbību ar AS “Rīgas Siltums”, šī projekta īstenošanai nodrošinājusi uzņēmumam finansējumu 7 miljonu latu vērtībā, no kuriem 5 miljoni latu paredzēti kā ilgtermiņa līdzfinansējums un 2  miljoni latu – kā kredītlīnija. Ņemot vērā finansējuma mērķi, darījums ir nozīmīgs ne vien bankai un uzņēmumam, bet arī Latvijas tautsaimniecībai. “Saskaņā ar “Rīgas siltuma” aprēķiniem, īstenojot šo projektu un SC “Ziepniekkalns” biokurināmā koģenerācijas energobloka izbūvi, plānotais atjaunojamo energoresursu īpatsvars uzņēmuma kurināmā bilancē, sasniegs teju 20%. Tas ir lielākais ieguvums, kas ļaus stabilizēt un veidot daudz prognozējamāku uzņēmuma siltumenerģijas tarifu, tā palielinot mūsu piegādātās siltumenerģijas konkurētspēju,” norāda uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis.

Siltumcentrāles “Zasulauks” modernizācija tika sākta 2011.gada 5.decembrī, noslēdzot līgumu ar  “AB Axis Industries”, kas iesniedza saimnieciski visizdevīgāko piedāvājumu un mūsdienīgus tehnoloģiskos risinājumus. Projektu plānots realizēt līdz 2013.gada II ceturksnim. Uzņēmums plāno, ka veiktās investīcijas atmaksāsies desmit gadu laikā. Turklāt projekta realizācija ļaus ekonomēt 21 000 CO2 emisijas kvotu gadā, jo kā kurināmais tiks izmantota šķelda.

Projekta mērķis ir īstenot SC “Zasulauks” fosilā kurināmā (dabasgāzes) daļēju aizstāšanu ar biomasu, palielināt atjaunojamo energoresursu īpatsvaru siltumapgādes zonas un uzņēmuma kurināmā bilancē, tā kā atjaunojamo energoresursu cenas izmaiņām ir raksturīgas mazākas svārstības nekā fosilajiem kurināmajiem (īpaši dabasgāzei), kā arī paaugstināt siltumapgādes drošību.

 

Avots:www.rs.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *