Mēbeļu ražotāja “Daiļrade koks” panākumu atslēga – inovācijas un plašs produktu klāsts

Pēdējos gados, it īpaši ekonomiskās recesijas ietekmē arvien straujāk notiek izmaiņas  mēbeļu tirdzniecībā, loģistikā un  jo īpaši ražošanā. Dažādu segmentu mēbeļu ražotāji šajos pārmaiņu laikos ir izvēlējušies atšķirīgu stratēģiju un arī taktiku gan esošo pircēju noturēšanai, gan jaunu piesaistei. Lai arī bieži vien valda uzskats, ka augsta specializācija komplektā ar kvalitāti un cenu ir panākumu atslēga, tomēr „Dailŗade koks” grupa iezīmē citu veiksmīgas darbības ceļu – plašs iespējamo produktu loks, vairākas ražotnes un spēja ļoti ātri mainīt produktu sortimentu.

„Šobrīd nevar strādāt pa vecam, jo situācija rāda, ka savas pozīcijas tirgū ļoti strauji zaudē agrāko daudzu gadu desmitu tirgus līderi, viņu pozīcijām ļoti agresīvi uzbrūk jaunā paaudze – interneta veikali, tāpēc nepieciešama inovatīva pieeja gan ražošanai, gan tirdzniecībai,” secina Daiļrades grupas uzņēmumu (SIA Daiļrade koks, SIA Valmieras mēbeles, SIA Tukuma mēbeles) vadītājs Andris Jansons. Viņš uzsver, ka inovatīvas idejas ieviestas faktiski visos ķēdes posmos, sākot no ražošanas un beidzot ar pārdošanu.

Tieši ekonomiskā krīze Eiropas mēbeļu tirdzniecībā radījusi būtisku grūdienu, kas novedis pie ražotājiem ne pārāk patīkamām pārmaiņām. „Agrāk svarīgākais bija nopirkt pēc iespējas lētāk, un līdz ar to bieži vien tika ignorētas loģistikas izmaksas un termiņi, brāķa risks, kvalitātes un servisa jautājumi vispār palika novārtā. Tagad viss tiek pakļauts izmaksām, tiek rēķinātas preču uzglabāšanas un piegādes izmaksas, jo neviens nevēlas turēt milzīgu noliktavu un vairāk vadās pēc izstādes principa ar minimālu rezervi, bet lielākās preces tiek ražotas tikai pēc pasūtījuma,” tendences maiņu mēbeļu tirdzniecībā rāda A. Jansons. Tas gan nenozīmējot, ka mēbeļu veikalos vairs nav mēbeļu, tomēr tās tiek piegādātas vairākas nedēļas pēc pasūtījuma, un tādu ko uzreiz varētu vest uz mājām, ir ļoti maz.

Plašs iespējamo piegādājamo mēbeļu spektrs ir otrs stūrakmens, kas ļauj piesaistīt pircējus. „Pozicionējamies, ka Daiļrade koks grupai ir vairākas rūpnīcas, kurās ražo priedes, bērza, dižskābārža, oša un ozola masīvkoka mēbeles, finierētas skaidu plātņu, MDF (vidēja blīvuma kokšķiedru plātņu) un masīvkoka mēbeles, krāsotas MDF mēbeles, kā arī liekti līmētās mēbeles pērn iegādātajā Tukuma rūpnīcā,” klientiem prezentēto rāda A. Jansons. Viņš norāda, ka netiek aizmirstas tā dēvētās ‘vecās labās mēbeles’, taču šobrīd teju vai puse no visām mēbelēm ir dažādās krāsās nokrāsotu MDF mēbeļu ražošana. Bez tam arvien izplatītāka  Rietumeiropā kļūst tendence, ka mēbeļu ražotāji arvien vairāk iepērk komplektējošas detaļas vai pat atsevišķas mēbeles un tādējādi samazina savu ražošanu, jo tā ir kļuvusi ļoti dārga. Un diezgan loģiski, ka šeit paveras jaunas iespējas daudziem vietējiem uzņēmumiem.

Lai arī Daiļrade koks uzņēmumu grupā kopumā strādā vairāk kā 500 cilvēku un pērnā gada kopējais neto apgrozījums pārsniedza 10 milj. Ls, tomēr Eiropā, nemaz jau nerunājot par pasaules līmeni, tas ir ļoti mazs ražotājs. „Šogad kopējam apgrozījumiem vajadzētu būt labākam – ap 11 milj. Ls -, tomēr gads vēl ir tikai pusē un tāpēc konkrētus skaitļus saukt vēl ir pāragri,” tā uz jautājumu par šā gada prognozēm piesardzīgi atbild A. Jansons. Viņš norāda, ka uzņēmuma konkurētspējā būtisku impulsu ir devusi Tukuma mēbeļu ražotne, kura ražo liekti līmētās mēbeles. „Tas pavēra plašākas tirgus iespējas, taču vēl nav apgūta pat ne puse no ražotnes jaudām,” tā pēdējo pirkumu vērtē A. Jansons. Pēdējo gadu laikā ražošanas procesā ieviesti arī daudz dažādi ‘knifiņi’ – inovācijas -, kas to padara efektīvāku un palīdz saglabāt konkurētspēju.

 

Avots:www.db.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *