Ar 11 klasteru starpniecību veicinās Latvijas ekonomikas izrāvienu

Trešdien, 12.septembrī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA) parakstīti 11 līgumi ar dažādu tautsaimniecības nozaru klasteru vadītājiem, paredzot, ka turpmāko trīs gadu laikā šajos klasteros apvienojušies vairāk nekā 350 uzņēmumi, pētniecības institūcijas, augstskolas, nevalstiskās organizācijas un pašvaldības, ar mērķi stiprināt sadarbību starp dažādu profilu vienas nozares uzņēmumiem, kopīgiem spēkiem attīstīs jaunus produktus, apgūs eksporta tirgus un radīs pamatu savas nozares ieguldījuma Latvijas ekonomikā paaugstināšanai nākotnē.

Piedaloties svinīgajā līgumu parakstīšanā, ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts norādīja: “Mūsdienās inovācijas rodas nevis atsevišķa vientuļnieka prātā, bet gan produktīvā un aktīvā sadarbībā starp dažādām jomām, nozarēm un uzņēmējiem. Klasteru programma sekmē ļoti vajadzīgo sadarbību starp pētniekiem un uzņēmējiem, kas ar komercializētu inovāciju palīdzību cels mūsu uzņēmēju konkurētspēju un eksporta apjomus. Klasteru programma ir viens no “ķieģelīšiem”, kas bruģē ceļu Latvijas ekonomikas izrāvienam.” Klasteru izveides priekšnoteikums bija vismaz 20 uzņēmumu un vienas pētniecības institūcijas līdzdalība, tomēr realitātē dažādu partneru interese līdzdarboties kopīgu mērķu vārdā bijusi vēl augstāka. Kopējais klasteru programmas finansējums Eiropas Reģionālās attīstības fonda programmas ietvaros līdz 2015. gadam ir 3,4 miljoni latu, vienam klasterim piešķirot ne vairāk kā 300 000 latu nozares dalībnieku sadarbības veicināšanai, eksporta tirgu apguvei, pētījumu veikšanai un jaunu produktu un pakalpojumu izstrādei.

Lai veicinātu Latvijas koka būvkonstrukciju ražotāju konkurētspēju eksporta tirgos un palielinātu mežu un koksnes atdevi valsts tautsaimniecībā, viens no apstiprinātajiem ir Latvijas Koka būvniecības klastera projekts “Latvijas koka būvniecības eksporta un konkurētspējas attīstība”.

 

Avots:www.diena.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *