Meža īpašnieku kooperatīvi varēs saņemt nodokļu atvieglojumus

Saeima ceturtdien, 13.septembrī, trešajā galīgajā lasījumā pieņēma Kooperatīvo sabiedrību likuma grozījumus, kas dod iespēju meža īpašnieku dibinātai kooperatīvai sabiedrībai izmantot īpašu nodokļu režīmu. Ievērojot nodokļu likumos noteikto kārtību, kooperatīvā sabiedrība uzņēmumu ienākuma nodokli nemaksā patstāvīgi, bet katrs mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības biedrs maksā iedzīvotāju ienākuma nodokli vai uzņēmumu ienākuma nodokli no pārpalikuma daļas, kas tam pienākas, informē Saeimas Preses dienestā.

Grozījumi paredz, ka meža īpašnieku kooperatīvā sabiedrība sniedz mežsaimniecības produkcijas realizācijas pakalpojumus, bet nenodarbojas ar mežsaimnieciskās produkcijas ražošanu. Paredzēts, ka mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību izveidi un to biedru nodokļu maksāšanas kārtības praktiskās īstenošanas gaitu un rezultātu izvērtēs valdība, un katru gadu līdz 1. oktobrim laikposmā no 2013. gada līdz 2016. gadam iesniegs Saeimai par to attiecīgu ziņojumu. Tāpat likuma grozījumi nosaka, kādas darbības personai ir liegtas, ja viņai ir atņemtas vai ierobežotas tiesības uz komercdarbību un tiesības ieņemt noteiktus amatus kooperatīvās sabiedrības pārvaldes institūcijās.

Ar šiem grozījumiem beidzot tiek dota zaļā gaisma tik ilgi gaidītajai meža īpašnieku kooperācijas attīstībai. Lai gan šie grozījumi ir būtisks pozitīvs signāls no valsts puses Latvijas meža īpašniekiem sarosīties uz kopdarbību meža apsaimniekošanā, tomēr, lai iekustinātu šo jomu, ir jāveic liels skaidrošanas darbs par kooperatīva priekšrocībām. Galvenie rīcības cilvēki būs vietējo meža īpašnieku apvienību līderi, kas līdz šim ir snieguši konsultācijas un organizējuši pakalpojumus meža īpašniekiem. Tagad viņeim tiek pavērtas iespējas startēt koksnes tirgū, pilnvērtīgāk izmantot pieejamos resursus sortimentu ražošanai, piedāvāt tos pa tiešo zāģētavām vai citiem mežsaimniecības gala produktu patērētājiem un dabūt īpašniekam labāko cenu par produkciju.

Kooperatīvā sabiedrība ir brīvprātīga fizisko un juridisko personu apvienība, kuras mērķis ir sniegt pakalpojumus tās biedru saimnieciskās darbības efektivitātes paaugstināšanai.

 

 

Avots:www.saeima.lv

Lasīt vairāk:www.mezaipasnieki.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *