Vidējā malkas cena šogad ir apmēram par latu zemāka nekā pērn

Tuvojoties apkures sezonai, pieaugusi iedzīvotāju interese par iespējām iegādāties malku, tikmēr vidējā tās cena šogad ir apmēram par latu zemāka nekā pērn, biznesa portālam “Nozare.lv” atzina AS “Latvijas Valsts meži” (LVM) pārstāvis Tomass Kotovičs. Viņš sacīja, ka kopumā malkas pieprasījuma tendence šajā gadā ir bijusi mērena, ņemot vērā samērā silto aizvadīto ziemu. Malkas pieprasījumam ir sezonāls raksturs, un katru gadu vērojama tendence, ka pašvaldības un pašvaldību uzņēmumi malku cenšas iegādāties galvenokārt pavasarī.

“Patlaban nav pamata bažām, ka, tuvojoties apkures sezonai, pieprasījums pēc malkas varētu būt lielāks nekā LVM piedāvājums. Jāatzīmē, ka Latvijā tiek veiktas būtiskas investīcijas siltumenerģijas ražošanas uzņēmumos, un prognozes liecina, ka 2013.gadā attiecīgi palielināsies enerģētiskās koksnes pieprasījums, kas var ietekmēt arī malkas tirgu,” sacīja Kotovičs. Viņš arī norādīja, ka patlaban LVM ir izsludinājusi cenu aptauju malkas piegādēm šā gada ceturtajā ceturksnī, kā arī akcentēja, ka malkas uzkrājumi LVM apsaimniekotajās teritorijās nav vienmērīgi. “Piemēram, Kurzemes reģionā ir izveidojušies lieli malkas uzkrājumi. Savukārt Vidzemes, Latgales un Pierīgas reģionos malkas apjomi ir nelieli. Esam sākuši potenciālo klientu aptauju un piesaisti piegādēm Kurzemes reģionā. Informācija par izsludināto cenu aptauju pieejama uzņēmuma mājaslapā,” norādīja Kotovičs.

Salīdzinājumā ar pagājušo gadu patlaban vidējā malkas realizācijas cena ir zemāka aptuveni par latu. “Vienlaikus jau no vasaras vidus vērojama minimāla, bet tomēr augšupejoša cenas tendence. Jau no 2010.gada vidus novērojams straujš malkas vidējās realizācijas cenas kāpums, kas 2011.gada otrajā pusgadā sasniedza aptuveni 18 latus par kubikmetru. Šogad īsi pirms apkures sezonas sākuma malkas cena nostabilizējusies pie aptuveni 16,50 latiem par kubikmetru,” rezumēja LVM pārstāvis.

 

Avots:www.bauskasdzive.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *