Liepājā ekspluatācijā pieņemta pirmā moduļu savrupmāja

Ceturtdien, 13. septembrī, Būvinspekcijas komisija ekspluatācijā pieņēma būvobjektu Pīļu ielā 14 – moduļa tipa savrupmāju, informē Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls. Tā ir vienstāvu koka karkasa ēka ar nesošo sienu siltumizolāciju un dekoratīvu koka dēļu apšuvumu labiekārtotā teritorijā. Šī ir pirmā moduļa tipa savrupmāja, kas nodota ekspluatācijā Liepājā, pavēsta Būvinspekcijas vadītājs Ivars Čīma. Būvinspekcijas vadītājs un pārējie komisijas locekļi atzinīgi novērtēja gan arhitekta, gan savrupmājas būvētāju kvalitatīvo veikumu.

900 kvadrātmetru lielā gruntsgabalā gar ielas malu uzcelta kompakta, ar gaisa siltumsūkni un elektrību apsildāma, ekonomiska individuālā dzīvojamā māja uz betona pāļiem, ar plakanu bitumena jumtu un koka pakešu logiem. Ēkā ar kopējo platību 70 kvadrātmetri ir halle, vannas istaba, dzīvojamā istaba kopā ar virtuvi un trīs guļamistabas. Trīs cilvēku ģimenei tā ir piemērotāka nekā divistabu vai trīsistabu dzīvoklis dauddzīvokļu mājā, apgalvo projekta pasūtītājs un mājas īpašnieks Uldis Rolavs. Viņš pastāstīja, ka pirms lēmuma pieņemšanas par šāda tipa ēkas būvi savā zemesgabalā, rūpīgi iepazinies ar jau uzceltām līdzīgām ēkām citur  Latvijā, kā arī vairākkārt konsultējies ar šādu moduļu ražotāja SIA „Līvas grupa” speciālistiem. U. Rolavs papildus esot izpētījis, kā šāda veida māja dabā ir pārdzīvojusi bargu Latvijas ziemu un tikai tad pieņēmis galīgo lēmumu. „Ražotājs ir Latvijas uzņēmums, kura speciālisti zina vietējos klimatiskos apstākļus, mūsu koka būvniecības tradīcijas, ir uzkrājuši arī daudzu gadu pieredzi, risinot mūdienīgu, ekonomisku un arhitektoniski pievilcīgu privātmāju būvniecības jautājumus,” savās atziņās labprāt dalās U. Rolavs.

Pēc visu priekšdarbu veikšanas, tas ir, konsultācijām, projekta izstrādes un saskaņošanas, komunikāciju izbūves u.c. uzdevumiem, šīs mājas celtniecība šajā vasarā aizņēmusi tikai četras nedēļas.

Mazizmēra moduļu ēkas kā celtniecības virziens Latvijā sācies samērā nesen, tomēr šī modernā tehnoloģija pamazām iegūst popularitāti. Māju pamatideja ir maksimāli vienkāršot iespējas tikt pie nelielas, glītas ēkas, pat neuzsākot būvniecību.

 

Avots:www.liepajniekiem.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *