Mālpilī atklāta Dānijas koka mēbeļu ražotāja jaunizveidotā rūpnīca “Kvist”

Ceturtdien, 13.septembrī, Mālpilī oficiāli atklātajā Dānijas koka mēbeļu ražošanas kompānijas AS “Kvist Industries” ražotnē SIA “Kvist” līdz šim ieguldīti vairāk nekā trīs miljoni eiro jeb 2,1 miljons latu. “Līdzās šim ieguldījumam, plānojam nākamo trīs gadu laikā investēt vēl apmēram miljons latu katru gadu. Ar investīciju atdevi rēķināmies pēc četriem gadiem,” biznesa portālu “Nozare.lv” informējis uzņēmuma īpašnieks Maikls Kvists.

Lēmums par investīciju ieguldīšanu Latvijā pamatots ar izejvielu pieejamību un salīdzinoši lētajām ražošanas izmaksām. “Kvist” darbības profils būs augstas kvalitātes liekti līmētu mēbeļu un mēbeļu detaļu ražošana. Lai gan ražotnē darbība sākta tikai šogad, tās apgrozījums jau sasniedzis apmēram 1,4 miljonus latu, nodarbinot 160 darbiniekus.

“Kompānijai pieder vēl divas ražotnes – viena Dānijā un viena Slovākijā. Līdz šim bija arī viena ražotne Norvēģijā, tomēr tieši tā tagad ir pārcelta uz Latviju zemāku ražošanas izmaksu dēļ. Protams, ka lēmumu ietekmēja arī kokmateriālu pieejamība,” skaidroja uzņēmējs. Tādēļ šobrīd notiekot vairāku pasūtījumu pārbāzēšana uz Latviju. 99% saražotās produkcijas – koka plauktu un krēslu sagataves – tiks eksportēti. “Patlaban saistībā ar eirozonas grūtībām mēbeļu tirgus Eiropā attīstās mēreni, un nedomāju, ka nākamā gada laikā tas strauji augs. Tomēr kopumā šis tirgus ir ļoti perspektīvs un tam ir ļoti liels eksporta potenciāls,” sacīja Kvists. Latvijā saražotie izstrādājumi tiks eksportēti uz dažādām Eiropas valstīm, taču AS “Kvist Industries” ir līgumi ar mēbeļu piegādēm uz Ameriku un Japānu, tāpēc, ja šajos pasūtījumos būs liekti līmētās mēbeles vai to detaļas, tās attiecīgi tiks ražotas Latvijā – Mālpils ražotnē.

Jau ziņots, ka Dānijas kompānija “Kvist Industries” mēbeļu rūpnīcu “Laiko” Mālpilī iegādājās 2011.gada novembrī, pārpērkot to no AS “Swedbank”. Kā liecina “Firmas.lv” informācija “Kvist” reģistrēta 2011.gada 10.novembrī ar 2000 latu pamatkapitālu.

 

Avots:www.edruva.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *