Baltijas mēbeļu un interjera izstādē skatāmie Latvijas dizaineru darbi

17. starptautiskajā mēbeļu un interjera izstādē “Baltic Furniture 2012”, kas šogad Ķīpsalā notiks no 4. līdz 7. oktobrim, Latvijas Dizaineru savienība (LDS) veidos ekspozīciju, kurā būs aplūkojami jaunākie Latvijas dizaineru darbi, un pasniegs “Gada balvu dizainā 2012” – augstāko un prestižāko dizaineru darba novērtējumu Latvijā. Šogad par titulu “Gada balva dizainā 2012” cīnīsies 149 Latvijas dizaineru darbi septiņās nominācijās.

“”Gada balva dizainā” mērķis ir sabiedrībai un uzņēmējdarbības videi parādīt dizaina neatsveramo lomu inovatīvu produktu un pakalpojumu radīšanā. Dizaina produkti var vairot ne tikai katra uzņēmuma ienākumus un nodrošināt tālāko izaugsmi, bet nodrošina arī tautsaimniecības attīstību un sabiedrības labklājības paaugstināšanos kopumā. Šogad pieteikto darbu īpatsvaru veido tieši rūpnieciskā dizaina darbi, kas parāda, ka šī dizaina nozare kļūst pieprasītāka, vairāk novērtēta uzņēmējdarbības vidē. Konkursam ir pieteiktas interesantas un radošas idejas, starp kurām ir arī starptautisku atzinību guvuši produkti,” stāsta LDS priekšsēdētājs Andrejs Broks.

Par labāko dizainu, kas tapis Latvijā aizvadītajā gadā, „Gada balvu dizainā” nu jau devīto gadu pēc kārtas organizēja arī žurnāls „DEKO”. No gandrīz simts pieteikumiem tika atlasīti 23 finālisti. “DEKO” žūrijas kopvērtējumā kategorijā „Rūpnieciskais dizains” 1.vieta un ceļazīme uz Milānas dizaina mesi tika piešķirta taburetei „BLOOM” (dizaina autors Aldis Circenis; ražotājs „Rīgas Krēslu fabrika”), kas izgatavota no liekti līmēta saplākšņa, neizmantojot stiprināšanas furnitūru. Savukārt par 2.vietu žūrijas balsojums bija neizšķirts un vienlīdzīgi novērtēta gan bērnu mēbeļu kolekcija „BIRD&BERRY” (dizaina autori Aija Priede-Sietiņa un Daneks Sietiņš; ražotājs „My Place”), gan bērnu dizaina ragavas „ŽUBE” (dizaina autores Ieva Sala un Laura Baumane; ražotājs „Brambling”). Skatītāju balsojumā visvairāk tika novērtēta „Brīvdienu māja”, kuras autors ir Gints Kempels un ražotājs – SIA „WWL Houses”.

Šā gada izstādes „Baltic Furniture 2012″ akcenti būs kvalitatīvas un funkcionālas Baltijā ražotas mēbeles un dizains visdažādākajās tā izpausmēs. Šogad izstādē piedalīsies vismaz 155 uzņēmumi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Vācijas, Somijas, Zviedrijas, Dānijas un Indijas. Jau šobrīd zināms, ka izstādē piedalīsies tādi pieredzējuši un tradīcijām bagāti Latvijas uzņēmumi kā „Daiļrade Koks”, „Zunda M”, „Nakts mēbeles”, „Sencis”, „Bolderāja serviss”, „Troja”, „Elīza-K”. Dalībai izstādē pieteikušies arī Latvijas ražotāji, kas “Baltic Furniture” piedalīsies pirmo reizi, – „EKJU”, „SEL RA ART”, „SILLO” „Mūzas istaba” un citi.

Plašajā piedāvājuma klāstā varēs apskatīt kvalitatīvas un funkcionālas mēbeles un interjera priekšmetus gan mājai un birojam, gan dārzam, kā arī mēbeļu furnitūru un apdares materiālus. Īpaši tiks akcentētas Baltijā ražoto mēbeļu priekšrocības – to augstā kvalitāte, dabiskie izejmateriāli, izdevīgā cena, oriģinālie dizaina risinājumi.

„Viennozīmīgi ir jūtams, ka mēbeļu ražošanas nozare reģionā ir uzņēmusi pozitīvu kursu un turpina savu attīstību. Šogad dalību izstādē ir pieteikušas vairākas jaunas kompānijas, kā arī ikgadēji dalībnieki, kas novērtējuši izstādi kā labu vietu sadarbības partneru meklēšanai un darījumu slēgšanai. Esam uzaicinājuši vairāk nekā 3000 profesionāļus no Vācijas, Dānijas, Zviedrijas, Austrijas, Francijas, Lielbritānijas un citām valstīm, kas ir potenciālie mēbeļu iepircēji,” stāsta izstādes “Baltic Furniture 2012” projekta vadītājs Kristaps Jēkabsons.

 

Avots: Žurnāls “DEKO”

Lasīt vairāk:www.bt1.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *