Latvijas Universitāte sagatavos jaunos speciālistus Latvijas valsts mežiem

Latvijas Universitāte (LU) un AS “Latvijas valsts meži” (LVM) 18. septembrī parakstījusi sadarbības līgumu, kas paredz apvienot spēkus augsti kvalificētu speciālistu sagatavošanā atbilstoši meža nozares vajadzībām.

„Īpaši svarīgi, ka redzam, kas sekos tālāk,” parakstot līgumu, uzsvēra Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš. „Ja nav konkrētu vēlmju un darba plāna, tad līgumi var nokļūt muzejā, bet šis nav tas gadījums. Latvijas valsts meži ir partneris, ko ļoti ilgi esam sev vēlējušies un ceru, ka šodien uzsāktā sadarbība, ies plašumā. Iespēju ir daudz, jo neviens nopietns bizness nevar attīstīties bez zinātnes un inovācijām, savukārt mums Latvijas valsts meži ir svarīgs partneris kā prakses vietas studentiem un iespējas pētniekiem.”

Latvijas Universitātei un Latvijas valsts mežiem paredzēts sadarboties gan izglītības satura jautājumos, piemēram, izstrādājot jaunas nozarei nepieciešamas augstākās izglītības programmas un pielietojot mācību procesam nepieciešamās LVM programmatūras, gan studentu izglītībā, attiecinot LVM stipendiju programmu uzņēmumam prioritārajām studiju programmām un specializācijām, kā arī piesaistot LVM speciālistus izglītības procesā, lasot lekcijas par aktualitātēm mežsaimniecībā un informējot par jaunākajām tehnoloģijām, gan daudzās citās jomās. Sadarbība paredzēta galvenokārt augstākās izglītības un zinātniskās izpētes specifikā Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē, Bioloģijas fakultātē, Vēstures un filozofijas fakultātē, Ķīmijas fakultātē, fakultātē, kā arī LU Botāniskajā dārzā. LU un LVM plāno iesaistīties arī kopīgos sociālās atbildības projektos.

Stiprinot jau izsenis ciešās saites un liekot pamatus kopīgai augsti kvalificētu speciālistu sagatavošanai atbilstoši meža nozares prasībām, šā gada maijā LVM parakstīja arī sadarbības līgumu ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti (LLU). “Nenoniecinot nevienu augstākās izglītības iestādi Latvijā, jānorāda, ka ar LLU sadarbība ir visciešākā. 70% no mūsu uzņēmuma darbiniekiem ir gājuši cauri “Jelgavas rokām”, un tas ir atstājis iespaidu kolektīva kultūrā un komandas attiecībās. Joprojām var sajust Jelgavas studentu kultūras iedīgli, ko pats esmu guvis, studējot Meža fakultātē,” līdzšinējo sadarbību ieskicē LVM valdes priekšsēdētājs Roberts Strīpnieks. Savstarpējā sadarbība tiks nodrošināta, izstrādājot augstākās izglītības programmas atbilstoši meža nozares vajadzībām, piedāvājot tematus studentu zinātniski pētniecisko darbu izstrādei, nodrošinot akadēmiskā personāla tālākizglītību, kā arī izveidojot studentu stipendiju programmu un nodrošinot studentus ar prakses vietām. LLU apņemas arī sadarboties sabiedrības izglītošanā par meža nozares jautājumiem, veidot pozitīvu LVM un LLU Meža fakultātes tēlu un iesaistīties kā ekspertiem LVM būtisku jautājumu risināšanā.

 

Avots:www.lu.lv

www.llu.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *