Diskutē par meža nozares organizāciju un pašvaldību sadarbības jomām

Septembra sākumā Latvijas Pašvaldību savienības rīkotajā pašvaldību izpilddirektoru sanāksmē tika diskutēts par meža nozares organizāciju un pašvaldību sadarbības jomām. Diskusiju gaitā dalībnieki uzsvēra nepieciešamību veiksmīgāk izmantot vietējās sadarbības iespējas attiecībā uz kurināmā sagādi pašvaldībām, kā arī atbalstīt meža īpašnieku kooperācijas attīstību un atbalstīt aktīvāku mežsaimniecību, kas būtu izdevīga gan vietējiem meža īpašniekiem, gan arī pašvaldībām ekonomiskās aktivitātes palielināšanās rezultātā.

Latvijas Meža īpašnieku biedrības pārstāve A.Grasmane informēja sanāksmes dalībniekus par aktualitātēm privāto mežu apsaimniekošanā un par sadarbības jomām, kuras attīstot ieguvēji būtu gan meža īpašnieki, gan pašvaldības. Piemēram, attīstot meža īpašnieku kooperāciju, pašvaldības iegūtu partneri no privāto meža īpašnieku puses, ar ko runāt par pašvaldībām tik svarīgo kurināmā iegādi. Šobrīd, kad īpašnieki darbojas individuāli, mazo apjomu dēļ regulāra malkas piegāde no privātiem mežiem pašvaldībām ir praktiski neiespējama. Savukārt mazajiem īpašniekiem apvienojot resursus ir labākas iespējas piedalīties koksnes tirgū un saņemt par mežsaimniecības produktiem labāku cenu.

Kā prioritātes mežsaimniecībā nākamajam plānošanas periodam tika minētas jaunaudžu kopšana un meža infrastruktūras attīstība, kas ilgtermiņā dod ievērojumu meža ekonomiskās vērtības pieaugumu. Tāpat arī pašvaldības tika aicinātas ar saviem lēmumiem veicināt ekonomisko aktivitāti pašvaldībās.

Sanāksmē piedalījās arī Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss, pārstāvji no akciju sabiedrības „Latvijas valsts meži” – Ojārs Keziks, Mārtiņš Gaigals un Edvīns Zakovics.

 

Avots:www.mezaipasnieki.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *