Eiropas sadarbības dienā arodskolu studenti tiekas ar uzņēmējiem Latvijā un Lietuvā

Šodien, 21.septembrī, ar saukli “Kopā ar kaimiņiem labākai nākotnei!” visā Eiropā tiek atzīmēta Eiropas sadarbības diena, kuras laikā norisināsies vairāk nekā 200 pasākumi 40 Eiropas valstīs. ES Reģionālās politikas komisārs J.Hāns uzsver: “Šī ir lieliska iespēja novērtēt, kā teritoriālā sadarbība palīdz tuvināt eiropiešus citu citam, dalīties ar idejām pāri robežām un risināt kopējas problēmas”.

Savu atrašanos Lietuvas, Baltkrievijas un Krievijas robežu tuvumā aktīvi izmanto Krāslavas novada pašvaldība, īstenojot sadarbības pasākumus visdažādākajās jomās.

Latvijas un Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projektu ietvaros šodien Krāslavas novadā notiek vairāki pasākumi. Tostarp pierobežas teritoriju arodskolu un uzņēmēju sadarbības dienas projekta „Latvijas un Lietuvas profesionālās izglītības iestāžu un uzņēmumu sadarbības platformas attīstība” ietvaros. 20. septembrī Austrumlatgales profesionālās vidusskolas audzēkņi devās uz Rēzekni, uz saplākšņu rūpnīcu “VEREMS”, savukārt šodien, 21. septembrī notiek Rīgas Valsts tehnikuma Krāslavas filiāles audzēkņu brauciens uz industriālo kokskaidu granulu ražošanas uzņēmuma SIA “LATGRAN” jaunatklāto rūpnīcu Krāslavā un vienu no lielākajiem kokapstrādes uzņēmumiem Latgalē – SIA “VĀRPA”.

Projekta ietvaros Latvijas audzēkņi varēs mācīties praksē Lietuvā un Lietuvas audzēkņi – Latvijā. Projekta īstenošanas laiks: 2012.gada 1.aprīlis – 2014.gada 31.marts (24 mēneši).

 

Avots:www.kraslava.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *