Jauniešus aicina apgūt tautsaimniecībā noderīgas profesijas par ESF līdzekļiem

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) aicina jauniešus ar vidusskolas vai pamatskolas izglītību gada vai pusotra laikā bez maksas iegūt profesiju kādā no 36 profesionālās izglītības iestādēm visā Latvijā. Līdz šim Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta ietvaros kādu noderīgu amatu ieguvuši gandrīz 700 jauniešu.

Saskaņā ar Izglītības un zinātnes ministrijas plānu 2012./2013. mācību gadā ar ESF atbalstu 36 profesionālās izglītības iestādēs bez maksas kādu no 54 profesijām 94 profesionālās izglītības programmās varēs apgūt 2000 jauniešu. Mācībām var pieteikties 17 – 25 gadus veci jaunieši. Projekta laikā jauniešiem ir iespēja apgūt visdažādākās profesijas, arī galdnieka, mēbeļu galdnieka, kokkopja (arborista) un meža mašīnu operatora profesijas. Pilns profesionālās izglītības iestāžu un piedāvāto profesionālās izglītības programmu saraksts, kā arī informācija par iestāšanās termiņiem pieejama izglītības ceļvedī NIID.LV.

Lielākajā daļā programmu var iestāties, ja iegūta vidējā izglītība, taču starp tām ir arī viengadīgas programmas, kurās var mācīties vismaz 17 gadus veci jaunieši, kuri ieguvuši pamatizglītību. Lai jauniešiem būtu lielākas iespējas iesaistīties mācību procesā, 2012./2013.mācību gadā profesionālās izglītības iestādes plāno uzņemt audzēkņus ne tikai vienu reizi gadā – septembrī, bet četras reizes gadā: septembrī un martā (viengadīgajās izglītības programmās), un septembrī un janvārī (pusotrgadīgajās programmās). Papildus plānots palielināt stipendijas apjomu un iesaistīt projektā arī jauniešus – bezdarbniekus.

Lai sniegtu iespēju jauniešiem gada vai pusotra laikā bez maksas iegūt profesiju kādā no profesionālās izglītības iestādēm visā Latvijā, Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektu „Profesionālās izglītības programmu, pamatprasmju un kompetenču apguve izglītības un profesionālās karjeras turpināšanai” VIAA īsteno jau trešo gadu. Projekta īstenošanas laikā iespējams iesaistīt papildus profesionālās izglītības iestādes un paplašināt profesionālās izglītības programmu un iegūstamo profesiju klāstu.

Vairāk par projektu var uzzināt www.viaa.gov.lv sadaļā „VIAA īstenotie projekti”.

 

Avots:www.viaa.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *