Alternatīva ceļošanas pieredze ar kempinga piekabēm “KULBA”

Lai arī Eiropā iecienītākas ir lielās kempinga piekabes jeb t.s. kemperi, sava vieta var būt arī atšķirīgiem nišas produktiem, uzskata Aldis Bokmelders, kempinga piekabju ražotāja SIA “Kulba” līdzīpašnieks. Iespējams, tie, kurus Kulbas risinājums varētu interesēt, vēl nav apzinājušies, ka šāds produkts eksistē. “Tas ir laika jautājums, jo vide, kas ietekmē tirgu, ir labvēlīga mazajām piekabēm – degviela kļūst dārgāka, Eiropā populāras ir mazās automašīnas, ar kurām lielo piekabi nepavilksi, aktuāls ir arī eko trends. Šīs tendences man liek ticēt, ka šim segmentam ir nākotne,” norāda Aldis. Nesen viņš pabijis Vācijā, kur piedalījās Eiropas lielākajā kempinga piekabju, dzīvojamo māju un kempinga piederumu izstādē. “Aizbraucām parādīt Eiropai, ko esam uztaisījuši, un paskatīties, ko viņi par to saka..” Kulba novērtēta labi, jo tā atšķiras no vairuma piedāvājuma. Lielākajā daļā kempinga piekabju dominējot plastmasa, stiklašķiedra, lamināts. Lai gan tie visi ir moderni, ērti un izturīgi materiāli, cilvēki, kas visu mūžu dzīvojuši šādā mākslīgā vidē, ir ‘izslāpuši’ pēc koka. “Koks ir tas, ko mēs varam piedāvāt, un ar ko atšķiramies no visiem pārējiem. Iekšā kabīne apstrādāta ar lineļļu un smarža ir tāda, ko nekad neizbaudīsi kādā citā kemperī,” saka Aldis.

“KULBA” ir maza kempinga piekabe, kuras forma, nelielais izmērs un mazais svars ļauj to vilkt ar jebkuru, pat vismazāko auto. Projekts KULBA tika radīts, lai Latvijā ražotu un piedāvātu Eiropas tirgū unikāla dizaina kempinga piekabes. “KULBA” kempinga piekabe ir uz tērauda šasijas no saplākšņa, koka un alumīnija kompozītpaneļu konstrukcijas būvēta kabīne, kurā ērti var gulēt divi pieauguši cilvēki. Piekabei ir vienas ass tilts, un ar standarta piekabes sakabes mehānismu tā pievienojama pie automašīnas sakabes āķa. Kabīnei katrā sānā ir durvis ar atveramu logu, kurā iestrādāta aptumšošanas žalūzija un moskītu tīkls. Kabīnes aizmugurējā daļa ir atverama no ārpuses, un zem tās novietota improvizēta virtuves zona, kas aprīkota ar tīrā ūdens un notekūdeņu tvertnēm, ūdens krānu, ko darbina elektrisks sūknis, izlietni, plauktiem, skapīšiem, apgaismojumu un elektrības pieslēguma rozetēm. Piekabei uzstādīti gan pēc ceļu satiksmes drošības noteikumiem prasītie apgaismojuma un gaismas signalizācijas lukturi, gan arī izvilkta iekšējā un ārējā apgaismojuma, kā arī elektroapgādes instalācija. Kabīnes elektroapgāde iespējama gan no speciālā uz šasijas novietotā kastē uzstādīta autonomās barošanas 12V akumulatora, gan arī pieslēdzoties pie ārēja 220V elektrotīkla.

Līdzfinansējumu idejas īstenošanai SIA “Kulba” saņēma, piesakoties Rīgas domes un Swedbank grantu programmas “Atspēriens” konkursam. Turpinot veicināt mazo un vidējo uzņēmumu attīstību Rīgā, šī gada 5.septembrī tika atklāta jauna pieteikšanās kārta grantu programmai Atspēriens. Konkursa otrajā kārtā pieejamais grantu apjoms ir vairāk nekā 47 000 latu. Vienai idejai iespējams saņemt līdz pat 8 000 latu sākotnējo biznesa izmaksu segšanai. Jaunie uzņēmēji aicināti iesniegt pieteikumus “Atspēriena” konkursam līdz  5. oktobrim plkst. 15.00.

Pirmajā šī gada “Atspēriena” kārtā tika iesniegts rekordliels pieteikumu skaits – 116 uzņēmējdarbības projektu idejas, no kurām astoņas perspektīvākās saņēma finansējumu 50 734 latu apmērā. Kopējais grantu finansējums 2012. gadā ir 98 000 latu. Kopš 2009.gada Rīgas domes un Swedbank grantu programmā “Atspēriens” atbalstītas 77 uzņēmējdarbības idejas, piešķirot kopējo līdzfinansējumu 364 356 latu apmērā. Šo gadu laikā konkursam tika iesniegtas vairāk nekā 700 idejas.

 

Lasīt vairāk: “Dienas Bizness” (24.09.2012)

www.riga.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *