“Dendrolight” materiāla gada apgrozījums liecina par veiksmīgu uzņēmuma darbību

Masīvkoka šūnmateriāla ražošanas uzņēmums SIA “Dendrolight Latvija” 2011.gadu noslēdza ar 889 128 latu zaudējumiem un 641 891 latu apgrozījumu, kas ir par 62,4% mazāk nekā 2010.gadā, liecina “Firmas.lv” informācija. Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka 2010. gadā “Dendrolight Latvija” ienākumus galvenokārt guva no celtniecības darbu veikšanas, bet 2011. gadā – no “Dendrolight” produkcijas realizēšanas, tāpēc tas radījis gada neto apgrozījuma kritumu. Savukārt “Dendrolight” materiāla gada neto apgrozījums palielinājies par 1113,61%, un tas liecina par veiksmīgu uzņēmuma darbību.

2011. gadā liels darbs tika ieguldīts “Dendrolight” materiāla virzīšanā tirgū, tā tirgus potenciāla novērtēšanā un klientu piesaistīšanā. Tika apmeklētas daudzas kokapstrādes izstādes tādās valstīs kā Vācija, Krievija, Anglija, Norvēģija, Zviedrija, Francija, Dienvidkoreja un citās, kā rezultātā noslēgti vairāki aģentu un pārstāvju līgumi par “Dendrolight” izplatīšanu Eiropā. Par “Dendrolight” produktu izplatīšanu mutisko vienošanos pagājušā gada beigās uzņēmumam izdevās panākt ar Krievijas un Libānas partneriem. Patlaban šie līgumi jau ir noslēgti, kā arī panākta vienošanās ar partneriem Igaunijā un Somijā par kopīgu “Dendrolight” materiāla virzīšanu tirgū.

2012. gada septembrī “Dendrolight Latvija” pamatkapitālu palielināja no 117 500 latiem uz 2 000 000 latu, taču uzņēmuma pārstāvji sīkākus komentārus par pamatkapitāla palielināšanas nolūku un investīciju avotu nesniedz.

Jau ziņots, ka 2010. gadā Ventspilī tika atvērta pasaulē pirmā “Dendrolight” materiāla ražotne, kurai “Latvijas Hipotēku un zemes banka” atvēlēja septiņus miljonus latu. Pašlaik Ventspilī ražotais unikālais šūnmateriāls tiek eksportēts uz deviņām valstīm. Uzņēmums plāno paplašināt darbību vēl vienā ražošanas ēkā, radot materiālam augstāku pievienoto vērtību tieši Latvijā.

 

Avots:www.ventasbalss.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *