Galdniecības uzņēmums peldošu saunu ražošanā iegulda 20 000 latu

Ar mērķi iekarot Zviedrijas tirgu, neliels galdniecības uzņēmums SIA “Milliard” Jelgavā sācis būvēt peldošas pirtis. Kā atzīst uzņēmuma vadītājs Miks Lode, šī iecere ilgi nogulējusi ideju mapē datora failā, jo pārdot tik neredzētu lietu ar skicēm vien šķitis bezcerīgi.

Patlaban peldošas saunas ražo Kanādā un Zviedrijā. Pēc M. Lodes sacītā, Zviedrijā šāda veida saunas lielākoties ir mazas būdiņas bez atpūtas telpām, tāpēc “Milliard” nolēma ražot peldošas saunas ar atpūtas iekštelpu, kā arī izveidota āra atpūtas telpa uz jumta. Pirts sienas veidotas no stikla, lai karstajā telpā varētu baudīt vēla rudens ainavu visapkārt, bet mesties ūdenī atveldzēties iespējams tieši no lāvas pa saunas grīdā izveidotu lūku. Virs ūdens šo būvi notur katamarānu tipa pontoni, kas veidoti pēc speciāla pasūtījuma. Tāpēc, aprīkota ar jaudīgāku dzinēju un vadības sistēmu, šī pirts ir piemērota pat nelieliem kuģojumiem.

Uz ezeriem un upēm peldošās saunas prototipa būvē kopumā ieguldīti 20 000 latu. Ražošanas uzsākšanu finansējusi Latvijas Hipotēku un zemes banka, “Starta programmas” ietvaros uzņēmumam aizdodot 17 500 latu, bet atlikušos 10% “Milliard” investējis pats. Peldošās saunas cena ir, sākot no 18 000 eiro (12 600 latiem). Peldošās saunas uzņēmums plāno eksportēt uz Zviedriju. Patlaban radītas divas šādas būves, no kurām viena atrodas Jelgavā, bet otra eksportēta uz Zviedriju. Arī nākamgad uz Zviedriju tikšot eksportētas divas peldošās saunas. “Uzņēmuma mērķis ir peldošās saunas eksportēt uz Zviedriju, jo tas ir perspektīvs tirgus – šajā valstī ir ap 320 000 ezeru. Latvijā pieprasījums pēc peldošajām saunām varētu nebūt liels, tāpēc orientēsimies uz eksporta tirgiem. Ja kāds populārs cilvēks Latvijā iegādātos šādu saunu, iespējams, popularitāte augtu arī Latvijā, ” atzina Lode.

Aktīvi reklamēt peldošās saunas gan uzņēmums pagaidām neplāno – līdzekļu trūkuma dēļ. Tāpēc šobrīd uzņēmums sakārto ražotni un gatavo piedāvājumus. M. Lode atzīst, ka viņa pamatnodarbošanās, visticamāk, vēl ilgi paliks mēbeļu un virtuves iekārtu ražošana pēc individuāla pasūtījuma, kam lieti noder arī par “Starta programmas” aizdevuma līdzekļiem iegādātās iekārtas. Tomēr viņš paļaujas, ka ideja ir gana laba, lai ar laiku aizrautu gan daudzu privātu savrupmāju, gan viesu namu saimniekus daudzviet pasaulē.

 

Avots:www.db.lv

“Latvijas Avīze”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *