Ideāls variants mazbudžeta interjeram – līmētās gofrētā kartona mēbeles

Kartona mēbeles Latvijas tirgū vairs nav nekāds jaunums, un mazbudžeta interjeram tas ir ideāls variants. Nepieciešams tikai kartons, ass nazis un nedaudz izdomas. Kartonu var nopirkt loksnēs, bet var arī izmantot dažādu gabarītu kartona iepakojumu. Kartons pats par sevi nemaz nav tik trausls – viegli deformējams materiāls. It īpaši salikts vairākos slāņos, kartons var iegūt teju koka dēļa vai kokskaidu plātnes izturību un celtspēju. Tajā pat laikā kartons ir viegli griežams, kas ļauj izveidot interesantas formas mēbeles, kuras patiesi kļūs par interjera odziņu. Tāpat ir iespēja iegādāties jau gatavas kartona mēbeles. Šajā nišā darbojas tādi uzņēmumi kā, piemēram, SIA “Ekokart”, SIA “Monrein” un SIA “The Cardboarders” (ar zīmolu Foldlife).

“Stereotipi par to, ka kartona mēbelēm katrā ziņā būs īss mūžs un tās nespēj izturēt lielu smagumu, ir nepatiesi, jo gan no gofrēta kartona ražots galds, gan krēsls spēj izturēt vismaz 200-300 kilogramus. Tas nozīmē, šīs mēbeles nav domātas tikai tam, lai uz tām varētu novietot šķīvi ar apelsīniem, bet arī ballītēs uz tā droši varētu dejot,” stāsta SIA “Ekokart” īpašniece Evita Vorza. SIA “Ekokart” piedāvā līmētas kartona mēbeles, kuru ekspluatācijas mūžs ir krietni ilgāks nekā vienkārši locītiem kartona izstrādājumiem. Turklāt šo mēbeļu gadījumā, piemēram, ūdens nebojā galda virsmu, jo tas var notecēt pa īpaši izveidotām iekšējām gofrām, neatstājot nekādus traipus. Šī tehnoloģija arī paver plašākas iespējas dizaina variācijām. Kā stāsta Evita Vorza, tieši dizaina kartona mēbeļu tirgus niša vēl ir samērā brīva. Līdzīgi kā citi kartona mēbeļu ražotāji, arī  “Ekokart” lielu uzsvaru liekam uz ekoloģiju un vides saudzēšanu, mēbeļu ražošanā izmantojot otrreiz pārstrādātu kartonu un ekoloģiskas līmes.

Ar pārliecību, ka nākotne pieder ražojumiem no atjaunojamiem dabas resursiem, kas veidoti ar atbildību par planētu, ko apdzīvojam, visdažādākos dizaina priekšmetus no kartona Latvijā ražo arvien vairāk uzņēmēju. Kā atzīst SIA “Cardboarders” vadītājs Jānis Brinkmanis, Latvijas sabiedrības attieksme pret kartona mēbelēm gan vēl joprojām ir skeptiska un šāda veida mēbeles pagaidām vēl saistās tikai vai nu ar dizaina joku, vai labākajā gadījumā bērnu mēbelēm. Ar zīmolu “Foldlife” uzņēmums ražo saliekamus un apdrukājamus galdus, krēslus, plauktus, izstāžu stendus, letes, lampu abažūrus un pat iekaramus griestus no gofrēta kartona. Pēdējos gados šī zīmola mēbeles ļoti veiksmīgi kalpojušas Latvijas uzņēmējiem, piedaloties starptautiskās izstādēs.

Atšķirībā no Latvijas tirgus, arvien populārākas līmētās kartona mēbeles kļūst Eiropā, īpaši Francijā, kur daudzi dizaineri, saskatot šajā nišā plašas iespējas, šāda veida produktu izstrādei pievēršas arvien vairāk, radot ne vien funkcionālas, bet arī dizainiski pievilcīgas mēbeles.

 

Avots:www.mebelnieki.lv

“Latvijas Avīze” (07.05.2012)

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *