Izstādē “Baltic Furniture 2012” varēs novērtēt arī studentu oriģinālos darbus

No 4. līdz 7. oktobrim Ķīpsalā starptautiskajā mēbeļu un interjera izstādē “Baltic Furniture 2012” Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūta (TTDI) studenti plašākai sabiedrībai prezentēs savu veikumu – vienkopus varēs apskatīt gan mēbeles, gan apģērbus un aksesuārus, kas veidoti kā bakalaura darbi.

„RTU bakalaura studiju dizaina darbi izstādē apliecinās, ka spējam pacelt augstāk rūpnieciskās ražošanas kultūru. Šodien mums visiem ar kopējiem spēkiem ir jāpārliecina mūsu politiķi, ka tieši amatniecība un dizains ir politiķu sapņu – industriālās ražošanas un ekonomiskā izrāviena – pamats. Bez pamata nevar uzcelt noturīgu būvi,” stāsta RTU asociētais profesors un Latvijas Amatniecības kameras prezidents Vilnis Kazāks.

Viens no izstādē apskatāmajiem darbiem ir Ulvja Kairova moduļu sistēma „Funkcionālais kubs”, kuras pamatā ir ideja, ka, saslēdzot kopā vairākus moduļus, veidojas plauktu sistēma. Moduļu sistēmu var novietot gan uz zemes, gan stiprināt pie sienas. Turklāt ar moduļu skaitu un to savstarpējo izkārtojumu ir iespējams variēt atkarībā no telpas izmēriem un izmantošanas funkcijas. Renārs Pūcītis radījis universālu bezdelīgastes savienojumu korpusa mēbelēm, kas ļauj veidot viegli saliekamas mēbeles, kombinējot tās pēc „lego” principa. Elīnas Laksbergas mēbeles raksturo praktiskums un funkcionalitāte apvienojumā ar latviešu rakstu zīmju enerģētiku un mūsdienīgu dizainu. Savukārt Līga Skrauča radījusi velosipēda rāmi „Koks velosipēdā”, kas veidots no Latvijā ražota saplākšņa, izmantojot vienkāršas liektas formas, saglabājot dabiska koka toni un apvienojot to ar baltu, krāsotu metālu.

Līdztekus oriģinālajiem RTU topošo dizaineru darbiem izstādes apmeklētājiem būs iespēja aplūkot arī konkursa “Gada balva dizainā 2012” darbu ekspozīciju, ko veidos konkursam pieteiktie 149 darbi, tai skaitā RTU studentu darbi.

Kā zināms, “Baltic Furniture 2012” ir nozīmīgākais gada notikums mēbeļu nozarē, kur vienkopus pulcēsies mēbeļu ražotāji, tirgotāji, dizaineri un iepircēji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un citām valstīm. Izstādes akcenti – kvalitatīvas un funkcionālas Baltijā ražotas mēbeles un interjera priekšmeti mājai, birojam un dārzam.

 

Avots:www.bt1.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *