Turpinās projektu pieņemšana atbalstam meža ekonomiskās vērtības uzlabošanai

Lauku atbalsta dienests mežu īpašniekiem un meža nozares uzņēmējiem atgādina, ka Eiropas Lauksaimniecības Fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Lauku attīstības programmas ietvaros turpinās projektu iesniegumu pieņemšana pasākumos “Meža ekonomiskās vērtības uzlabošana” un “Mežsaimniecības ražošanas potenciāla atjaunošana ugunsgrēku un dabas katastrofu radīto postījumu vietās”.

Lai palielinātu meža ekonomisko vērtību, nodrošinot ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu, pasākuma “Meža ekonomiskās vērtības uzlabošana” ietvaros tiek atbalstīta jaunaudžu kopšana, mazvērtīgu mežaudžu nomaiņa, kā arī jaunu instrumentu un aprīkojuma, kas paredzēts jaunaudžu kopšanai un mazvērtīgu mežaudžu nomaiņai, iegāde.

Kopš 2010.gada janvāra, kad tika sākta pieteikšanās atbalsta saņemšanai, pasākumā līdz 2012.gada 24.septembrim reģionālajās lauksaimniecības pārvaldēs atbalsta saņemšanai iesniegti jau 2519 projekti. Pieteikto projektu kopējais publiskais finansējums ir 4 177 240,21 latu, kas ir 52,22% no kārtā atvēlētā publiskā finansējuma. Respektīvi, pieejamā publiskā finansējuma atlikums vēl ir 3 822 759,79 latu.

Pasākuma “Mežsaimniecības ražošanas potenciāla atjaunošana un preventīvu pasākumu ieviešana” aktivitātes “Mežsaimniecības ražošanas potenciāla atjaunošana ugunsgrēku un dabas katastrofu radīto postījumu vietās”  mērķis ir ilgtspējīga meža zemes apsaimniekošana, atjaunojot mežsaimniecības ražošanas potenciālu un samazinot ugunsgrēkos un dabas katastrofās mežam nodarītos postījumus. Līdz šā gada 24.septembrim reģionālajās lauksaimniecības pārvaldēs šajā pasākumā atbalsta saņemšanai iesniegti 182 projekti ar kopējo pieprasīto attiecināmo kopsummu 486 438,64 lati, kas ir 48,64% no kārtā atvēlētā publiskā finansējuma.

Jāatzīmē, ka šogad mežsaimnieku aktivitāte attiecībā uz projektu iesniegšanu pasākumam  “Meža ekonomiskās vērtības uzlabošana” kļuvusi ievērojami lielāka – kopš 2010.gada janvāra līdz šā gada janvāra vidum šajā aktivitātē tika iesniegti 656 projekti ar pieteikto publisko finansējumu 1,28 miljoni latu, savukārt šogad – no 16.janvāra līdz 24.septembrim – aktivitātē iesniegti jau 1863 projekti. Pasākumam “Mežsaimniecības ražošanas potenciāla atjaunošana ugunsgrēku un dabas katastrofu radīto postījumu vietās” no 16.janvāra līdz 24.septembrim reģionālajās lauksaimniecības pārvaldēs atbalsta saņemšanai iesniegti 35 projekti ar pieprasīto attiecināmo kopsummu 125,8 tūkstoši latu.

 

Avots: www.lad.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *