Konkurētspējīgos projektos tiks pārvērstas 183 biznesa ieceres

No inovatīvu biznesa ideju konkursa „Ideju kauss 2012″ pirmajā kārtā iesniegtajām 490 idejām, žūrija atlasījusi 183 perspektīvākās biznesa ieceres, kuras nākamajā konkursa kārtā tiks pārvērstas nopietnos un konkurētspējīgos biznesa projektos. Kā norāda organizatori – tikai tagad patiesībā viss sākas, jo veiksmīgāko ideju autoriem konkursa otrajā kārtā savas ieceres būs jāpārvērš pārdomātos biznesa projektos. Lai to sasniegtu, topošajiem uzņēmējiem būs iespēja papildināt savas zināšanas, apmeklējot mārketingam, finanšu plānošanai un prezentācijas prasmju uzlabošanai veltītos seminārus. Papildus tam ideju autori varēs saņemt pieredzējušu uzņēmējdarbības ekspertu individuālās konsultācijas, lai risinātu konkrētus problēmjautājumus un saprastu savu biznesa ideju stiprās un vājās puses.

Iespējas ar pieredzējušu konsultantu palīdzību attīstīt un pilnveidot savas biznesa idejas visvairāk novērtē arī iepriekšējo gadu konkursa finālisti, norādot, ka, tieši pateicoties „Ideju kausam”, viņiem ir izdevies pārvērst ideju konceptus reālos biznesa plānos.

„Konkursu „Ideju kauss” vērtējam ļoti augstu, jo tas motivē savas ieceres beidzot novest līdz galam. Pateicoties konkursa ietvaros rīkotajiem semināriem un piesaistītajiem speciālistiem, spējām sakārtot savu biznesa plānu, saprast un izvērtēt produkta plusus un mīnusus – var teikt, ka tā dēļ esam tur, kur patlaban esam,” stāsta „Ideju kausa 2011″ fināliste Laura Baumane, kura kopā ar Ievu Salu jau otro sezonu Latvijas tirgū piedāvā bērnu ragaviņas ar zīmolu „Žube”. Arī pagājušā gada konkursa 1. vietas ieguvējs Bruno Mellis atzīst, ka konkursā pieejamās ekspertu konsultācijas ir ļoti nozīmīgas jaunu biznesa ideju īstenošanā.

Inovatīvo biznesa ideju konkursu “Ideju kauss 2012” rīko LIAA sadarbībā ar stratēģiskajiem partneriem – Rīgas Tehnisko universitāti un SEB banku. Tas tiek īstenots LIAA projekta “Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programma” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība.

Aizvadītajā gadā biznesa ideju konkursā “Ideju kauss 2011” tika iesniegtas 485 inovatīvas biznesa idejas, no kurām 2.kārtā iekļuva 189 labākās un perspektīvākās idejas. No šīm idejām tika sagatavoti un iesniegti 93 biznesa plāni.

 

Avots:www.delfi.lv

http://www.idejukauss.lv/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *