PVD no pirmdienas pārbaudēm pieņems nomedītās lapsas un jenotsuņus

Lai pārliecinātos par šī gada pavasarī veiktās meža dzīvnieku trakumsērgas vakcinācijas efektivitāti, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) no pirmdienas – 22. oktobra līdz 21. decembrim no medniekiem pieņems nomedītās lapsas un jenotsuņus laboratoriskai izmeklēšanai.

Mednieku kolektīvi nomedītos dzīvniekus var vest uz sava reģiona PVD pārvaldi. Par katru nomedīto paraugam derīgo dzīvnieku mednieks saņems 7 latus. Kopumā PVD plāno pieņemt un izmeklēt 2 560 dzīvniekus.

Papildus informācija par formalitātēm un apmaksas kārtību ir pieejama PVD pārvaldēs.

Kā liecina 2011. gadā veiktie vakcinācijas efektivitātes pētījumi – 67 % no izmeklētajām lapsām un jenotsuņiem ir ieguvuši imunitāti pret trakumsērgu.

Trakumsērga ir bīstama, neārstējama dzīvnieku un cilvēku veselību un dzīvību apdraudoša infekcijas slimība. Trakumsērgas rezervuārs dabā ir savvaļas dzīvnieki, galvenokārt – lapsas un jenotsuņi. Mājdzīvnieki, visbiežāk suņi un kaķi, ar trakumsērgu inficējas pēc kontaktēšanās ar slimiem savvaļas dzīvniekiem. Vienīgais efektīvais trakumsērgas profilakses pasākums ir savlaicīga mājdzīvnieku vakcinācija pret trakumsērgu.

Savvaļas dzīvnieku vakcināciju pret trakumsērgu PVD veic kopš 2005. gada. Pateicoties tai, pēdējo sešu gadu laikā konstatēto trakumsērgas gadījumu skaits strauji samazinājies. Ja 2005. gadā tika konstatēts 421 dzīvnieku saslimšanas gadījums ar trakumsērgu, tad šogad šādi gadījumi ir bijuši vien divi. Liela loma trakumsērgas izskaušanā ir mājas dzīvnieku ikgadējai obligātai profilaktiskai vakcinācijai pret trakumsērgu.

Trakumsērgas apkarošana ir viena no Eiropas Savienības prioritātēm. PVD izstrādāto trakumsērgas apkarošanas programmu ir apstiprinājusi un līdzfinansē Eiropas Komisija.

 

Avots: www.pvd.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *