SIA “Rīgas meži”: malka ir, taču tikt pie tās būs grūtāk

Šogad SIA „Rīgas meži” Rīgas un Pierīgas iedzīvotājiem par samērīgu samaksu pārdevusi vairāk nekā 10 000 kubikmetru malkas koku, kurus pircēji pēc tam nozāģē un izved no meža saviem spēkiem. Šāda iespēja tikt pie malkas izpelnījusies lielu atsaucību, sevišķi maznodrošināto vidū. Daudzviet Rīgas mežos ceļu tuvumā lielā pieprasījuma dēļ malkas koku jau sāk pietrūkt. Tāpēc, lai malkas pietiktu pēc iespējas ilgāk, SIA „Rīgas meži” noteikusi malkas koku pārdošanas limitu – ne vairāk kā 30 kubikmetrus vienai personai. Turklāt jāņem vērā, ka meža apsaimniekošanā jāievēro arī dabas aizsardzības prasības, kas pieprasa zināmu daļu sauso un kritušo koku atstāt turpat mežā.

SIA „Rīgas meži” pašlaik sertificē savus mežus saskaņā ar „zaļā” PEFC meža apsaimniekošanas sertifikāta prasībām. Šāds sertifikāts apliecina, ka “Rīgas meži” tiek apsaimniekoti videi draudzīgi. Diemžēl medaļai ir arī otra puse – meža apsaimniekošanas sertifikācija pieprasa ievērot visas likumdošanas prasības, tai skaitā tās, kas attiecas uz darba drošību. Tas nozīmē, ka no 1.novembra visiem, kas Rīgas mežos zāģēs sev malku ar motorzāģi, būs vajadzīgs drošības ekipējums. Tajā ietilpst ķivere, aizsargaustiņas, aizsargzābaki un kombinezons, kas pasargā no savainošanās ar motorzāģa ķēdi. SIA „Rīgas meži” apzinās, ka lielākajai daļai malkas gribētāju prasības pēc dokumentiem un spectērpa ir ļoti grūti izpildāmas, taču tā diemžēl prasa likums. Lai nezaudētu PEFC sertifikātu, „Rīgas mežu” darbinieki mežos pastiprināti kontrolēs, lai malkas zāģēšanā tiktu ievērotas likumā noteiktās darba drošības prasības. Tāpēc būs no kā uzmanīties arī tiem, kuri Rīgas mežos sāks zāģēt malku nelegāli.

Šogad SIA „Rīgas meži” sākusi strādāt pašiem sava mežizstrādes brigāde, tāpēc viens no risinājumiem nākotnē varētu būt malkas iegāde cirsmās pie ceļa. Diemžēl šādā gadījumā jāpierēķina arī malkas sagatavošanas un pievešanas izmaksas, tāpēc tās cena varētu pieaugt līdz apmēram 7 latiem par kubikmetru. Tāpēc, lai uzzinātu kaut ko vairāk par malkas vai malkas koku iegādi, lūgums vērsties SIA „Rīgas meži” mežniecībās.

 

Lasīt vairāk:www.rigasmezi.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *