Ar subsīdijām veicinās koksnes granulu un brikešu rūpniecības attīstību Komi

Lai atrisinātu samilzušās problēmas saistībā ar kokapstrādes atlikumu utilizāciju un līdz šim neizmantotos resursus pārstrādātu lietderīgā produkcijā, Komi Republikas valdība pieņēmusi lēmumu 2013.-2014.gadā koksnes kurināmo produktu ražošanas rūpnīcu izveides atbalstam reģionā atvēlēt kopumā  40 miljonus rubļu (~994 tūkst. eiro). Subsīdijas plānots piešķirt maziem un vidējiem uzņēmējiem nelielu ražotņu izveidei – kuru vērtība nepārsniedz 10 miljonus rubļu un ražošanas jauda ir 1 tonna stundā, ziņojis Komi Republikas Rūpniecības attīstības un transporta ministra vietnieks Aleksandrs Gibežs.

Valsts subsīdiju apmērs būs līdz 30% no projekta vērtības. Projekta mērķis ir panākt, lai katrā Komi rajonā tiktu uzceltas līdz 10 šāda veida ražotnes. Ar minētajām subsīdijām valdība spēs atbalstīt 20 jaunas ražotnes. Mazajiem uzņēmumiem radušās izmaksas tiks kompensētas pēc projektu īstenošanas un rūpnīcu laišanas ekspluatācijā. Lai vispārējās lietošanas katlumājas un iedzīvotājus nodrošinātu ar salīdzinoši lēta biokurināmā apgādi un minimizētu koksnes atlikumu transportēšanas izmaksas, piegādājot biomasu uz tās pārstrādes objektiem, ilgtermiņa plānos ietilpst organizēt pēc iespējas vairāk šādu nelielu rūpnīcu izveidi Komi Republikā. Tāpat pieņemts lēmums veicināt pēc iespējas intensīvāku katlu māju un TEC pāreju uz vietējo kurināmo – šķeldu, briketēm un granulām.

 

Raksts:”40 миллионов рублей будет выделено правительством Республики Коми в 2013-2014 году на создание малых биотопливных производств”, ИАА “ИНФОБИО”, publ. 29.10.2012

Avots:http://infobio.ru/news/1685.html

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *