MK atbalsta elektroenerģijas neto norēķinu sistēmas ieviešanu Latvijā

Ministru kabineta sēdē š.g. 6.novembrī atbalstīti Ekonomikas ministrijas izstrādātie grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā, kas paredz Latvijā ieviest elektroenerģijas neto norēķinu sistēmu, t.i., izstrādāt nosacījumus, kā nodrošināt mājsaimniecību no atjaunojamiem energoresursiem (AER) saražotās elektroenerģijas, galvenokārt, savam patēriņam, nodošanu elektroenerģijas tīklā un nepieciešamības gadījumā tāda paša daudzuma saņemšanu atpakaļ.

Grozījumi likumā paredz, ka tiesības slēgt līgumu par neto norēķinu sistēmas izmantošanu būs mājsaimniecības lietotājiem, ja elektroenerģija mājsaimniecībā tiek ražota, izmantojot atjaunojamos energoresursus; tā tiek ražota un izlietota viena sistēmas pieslēguma ietvaros; mājsaimniecībā uzstādīto elektroenerģijas ražošanas iekārtu darba spriegums nepārsniedz 400 voltus un kopējā darba strāva vienfāzes vai trīsfāzu pieslēgumā nepārsniedz 16 ampērus. Jaudas ierobežojums likumprojektā ir noteikts, pamatojoties uz sadales sistēmas operatora AS „Sadales tīkls” izstrādāto kārtību par mikroģeneratoru pieslēgumu sadales sistēmai.

Elektroenerģijas neto norēķinu sistēmu kā mazo atjaunojamās enerģijas ražotāju atbalsta sistēmu visplašāk pielieto ASV, Floridas, Kalifornijas, Kolorado, Merilendas, Ņūdžersijas, Ziemeļkarolīnas un Teksasas štatos. Eiropas Savienībā elektroenerģijas neto norēķinu sistēmu kā atjaunojamās enerģijas atbalsta mehānismu ir noteikušas Itālija, Dānija un Malta.

Detalizētāk ar izstrādātajiem grozījumiem Elektroenerģijas tirgus likumā, kā arī citu valstu pieredzi var iepazīties Ministru kabineta mājas lapā.

 

Raksts:”MK atbalsta elektroenerģijas neto norēķinu sistēmas ieviešanu Latvijā”, Ekonomikas ministrija, publ. 06.11.2012

Avots:www.em.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *