Koka mēbeļu ražotājs “Avoti SWF” turpina investēt uzņēmuma attīstībā

Lielākais Latvijas mēbeļu ražotājs SIA “Avoti SWF” pēdējo četru gadu laikā veicis vairākas nozīmīgas investīcijas uzņēmuma darbības uzlabošanā un paplašināšanā. Šogad – 2012.gada 17.septembrī SIA „Avoti SWF” ir noslēgusi līgumu ar VA „Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra” par projekta „Atvieglotas konstrukcijas masīvkoka mēbeļu ražotnes izveide” īstenošanu, kur kopējās attiecināmās izmaksas ir 4 milj. latu. Ar Eiropas struktūrfondu līdzfinansējumu (1 410,9 tūkst. latu apmērā), projektu plānots realizēt 36 mēnešu laikā. Projekta ietvaros tiks iegādātas jaunas iekārtu līnijas (atvieglotās konstrukcijas brusveida profilu masīvkoka mēbeļu komponentu izgatavošanas un daudzkomponentu mēbeļu plātņu izgatavošanas tehnoloģiskās līnijas), kā arī veikta ražotnes būvniecība. Projekta īstenošanas rezultātā uzņēmuma piedāvājuma klāsts eksportam tiks papildināts ar vēl vienu jauna veida produkciju – atvieglotas konstrukcijas masīvkoka mēbelēm.

No 2009.gada līdz 2011.gadam uzņēmuma “Avoti SWF” kopējais realizētais investīcijas apjoms, piesaistot ES fondu līdzfinansējumu, bija 2,92 milj. latu, no kuriem ES fonda atbalsts – 999 tūkst. lati. 2009.gadā SIA “Avoti SWF” īstenoja projektu “Jauna produkta ieviešana ražošanā”, kura ietvaros tika iegādāties trīs papildus ražošanas iekārtas un uzsākta jauna produkta – koka kafijas galda bez metāla sasaistes detaļām – ražošana. 2010.gada sākumā realizētā projekta ietvaros paplašināta kokapstrādes uzņēmuma ražotne un modernizēta koksnes atlikumu un brāķēto detaļu pārstrāde, iegādājoties četras jaunas iekārtas.

Savukārt līdz šim pēdējo nozīmīgāko investīciju projektu – “Masīvkoka rāmju – pildiņu ieviešana ražošanā”, kur kopējās izmaksas bija 1,91 miljons latu, SIA “Avoti SWF” īstenoja 2011.gada oktobrī.

Gulbenes rajona Lizumā 1994. gadā dibinātā SIA „Avoti SWF” šobrīd izvirzījusies par lielāko mēbeļu ražošanas uzņēmumu Latvijā. 2011.gadu uzņēmums noslēdza ar 16,87 milj. latu lielu apgrozījumu. Tas ir par 2,37 milj. latu jeb 16,3% vairāk nekā 2010.gadā. Uzņēmuma panākumu pamatā ir ilggadēja un veiksmīga sadarbība ar globālo mēbeļu mazumtirdzniecības tīklu IKEA, kas savukārt mēbeles realizē Rietumeiropā, Skandināvijā, Ziemeļamerikā un Āzijā.

„Avoti SWF” rīcībā ir modernas iekārtas un tehnoloģijas, kas ļauj ražot visdažādākās augstas kvalitātes korpusa mēbeles pēc klienta pasūtījuma lielā apjomā. Tāpat uzņēmums piedāvā dekoratīvas profilētas grīdas, logu un durvju līstes, un kokskaidu briketes, kas ražotas no augstas kvalitātes skujkoku skaidām.

 

Avots:www.avoti.lv

http://www.liaa.gov.lv/lv/es-fondi/noslegtie-ligumi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *