Somijas meža nozarē 2013.gadā prognozē ražošanas apjomu stabilizāciju

Somijas mežsaimniecības un kokapstrādes industrijas pārstāvji prognozē, ka 2013.gadā biznesa aktivitāte vietējā tirgū stabilizēsies. Saskaņā ar Somijas Meža pētniecības institūta (Metla) jaunākajām prognozēm, situācija stabilizēsies gan meža, gan kokapstrādes sektorā, un ražošanas apjomi papīra, celulozes un zāģmateriālu rūpniecībā nākamgad saglabāsies 2012.gada līmenī.

Šogad kopējais saražotais skujkoku zāģmateriālu apjoms salīdzinājumā ar 2011.gadu Somijā būs samazinājies par aptuveni 4%, savukārt papīra izlaides apjoms būs sarucis par aptuveni 9%. Ņemot vērā to, ka no Somijas tiek eksportēti 62% no visa saražotā skujkoku zāģmateriālu apjoma, kur 32% tiek piegādāti uz Āziju un Ziemeļāfriku, izvērtējot iespējamo zāģmateriālu tirgus attīstību 2013.gadā, lielas cerības tiek liktas uz to, ka pārdošanas apjomi Ziemeļāfrikas,  Āzijas valstu tirgos un ASV turpinās palielināties.

Līdz ar mazāku aktivitāti ražošanas sektoros, prognozēts arī mazāks pieprasījums pēc koksnes resursiem. Saskaņā ar Somijas Meža pētniecības institūta prognozēm, šogad Somijā tiks izstrādāti aptuveni 51 miljons kubikmetru koksnes, un 2013.gadā – vēl nedaudz mazāk – 50 miljoni kubikmetru. Tas nozīmē, ka Somijas mežu īpašniekiem gaidāma ienākumu samazināšanās. Šogad kokapstrādes uzņēmumiem pārdotās koksnes apjoms no privātā sektora naudas izteiksmē varētu būt 1,3 miljardi eiro.

 

Raksts:”Mood of cautious optimism in Finnish wood industry”, EUWID, publ. 31.10.2012

Avots:”EUWID Wood Products and panels” (Nr.44)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *