“Latvijas Finieris” piedāvās atbalstu aizaugušās zemes apmežošanai

Nolūkā veicināt aizaugušas lauksaimniecības zemes pārveidošanu par bērzu audzēm, saplākšņa ražotājs AS “Latvijas Finieris” nākamgad plāno sākt jaunu atbalsta programmu lauksaimniekiem, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja uzņēmuma padomes priekšsēdētājs Juris Biķis.

Kopš 1996.gada sadarbībā ar Latvijas valsts mežzinātnes institūtu “Silava” uzņēmums jau īsteno akciju “Kvalitatīvu bērzu audzēšanas programma ilgtermiņā”, kura tiek dēvēta arī par Bērzu programmu. Programma zemnieku saimniecībām piedāvā ar 90% atlaidi iegādāties “Latvijas Finiera” stādu audzētavas “Zābaki” bērza stādus līdz divus hektārus lielu platību apmežošanai vienā gadā.

Kopumā šajā laikā izaudzēti apmēram desmit miljoni stādu, savukārt patlaban plānots projektu paplašināt, uzsvaru vēršot uz jaunizveidoto bērzu audžu kopšanu, kā arī aizaugušas zemes pārveidošanu.

“Latvijā ir ļoti daudz – ap 300 000 hektāru – aizaugušas lauksaimniecības zemes, un īpašniekiem nodokļu dēļ drīzumā vajadzēs pieņemt lēmumu, vai nu šo zemi pārveidot par mežu, lai vismaz kaut kas prātīgs izaug, vai arī atjaunot lauksaimniecisko darbību. Ja saimnieks neplāno audzēt graudus vai kartupeļus, būtu loģiski iegūt atdevi no sava īpašuma kā no meža zemes,” sacīja Biķis.

“Atkarībā no tā, kā šo audzi kopj, ekonomisko pienesumu var iegūt daudz ātrāk nekā no klasiskā meža,” atzina “Latvijas Finiera” vadītājs. Bērzs ciršanas vecumu sasniedz 70 gados, savukārt selekcionētie un pareizi apkoptie stādi izaug jau 40 gados.

 

Raksts:”Latvijas Finieris zemniekiem piedāvās atbalsta programmu aizaugušās zemes apmežošanai”, ziņu portāls DELFI, publ. 12.11.2012.

Avots:www.delfi.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *