Pateicoties investīcijām, meža nozares eksports sasniedzis jaunu rekordu

Mežsaimniecības un kokapstrādes industrijas līderis pērn bija AS «Latvijas Valsts meži» ar 214,72 miljonu latu apgrozījumu, liecina «Latvijas Tālruņa», «Firmas.lv» un aģentūras LETA biznesa portāla «Nozare.lv» veidotais «Latvijas biznesa gada pārskats 2012». Vēl industrijas «Top 10» iekļuvuši uzņēmumi: AS «Latvijas Finieris» ar 118,55 miljonu latu apgrozījumu, SIA «Bolderaja Ltd» ar 89,89 miljonu latu, SIA «Pata AB» – ar 70,16 miljonu latu, AS «Stora Enso Latvija» – 56,28 miljonu latu, Latvijas un Zviedrijas kopuzņēmums «Latsin» – 53,11 miljonu latu, SIA «Metsa Forest Latvia» – 43,41 miljonu latu, SIA «Vika Wood» – 41,30 miljonu latu, SIA «Gaujas Koks» – 34,20 miljonu latu un SIA «AKZ» – 34,16 miljonu latu apgrozījumu.

Kā norādīts izdevumā «Latvijas biznesa gada pārskats 2012», pagājušais gads industrijas vēsturē ieies kā izcils eksporta gads, sasniedzot augstākos rādītājus kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas, – meža nozares eksporta vērtība pērn kopumā sasniegusi 1,162 miljardus latu. Tas panākts, galvenokārt pateicoties uzņēmumu veiktajām investīcijām jaunākajās tehnoloģijās. Industrijas pārstāvji prognozē, ka resursu samazināšanās dēļ turpmāk gaidāms koksnes pārdošanas samazinājums par aptuveni 38% – no 8,51 miljona kubikmetru koksnes gadā iepriekš līdz 5,25 miljoniem kubikmetru. Savukārt lielākais nākamā gada izaicinājums nozarē būs meža infrastruktūras attīstība, kā arī meža produktivitātes palielināšana, mazražīgās un pāraugušās alkšņu un baltalkšņu audzes nomainot ar produktīvu mežu.

Jau ziņots, novembrī klajā nācis «Latvijas biznesa gada pārskats» – unikāls izdevums, kurā drukātā veidā apkopota informācija par uzņēmumiem, kas rada 95% no visu Latvijas uzņēmumu apgrozījuma. Pārskatā apkopota informācija no uzņēmēju iesniegtajiem 2011.gada pārskatiem. Kopumā grāmatas drukātajā un interneta versijā tiks publicēta informācija nozaru dalījumā par uzņēmumiem, kuru gada apgrozījums ir lielāks par 100 000 latu. Šādu uzņēmumu Latvijā ir virs 20 000, un kopējais šo uzņēmumu apgrozījums 2011.gadā bija virs 30 miljardiem latu. «Latvijas biznesa gada pārskatā» iekļauti detalizēti nozaru uzņēmumu topi, kas sadalīti pa 17 industrijām, 63 virsnozarēm un 472 nozarēm, veiksmīgāko uzņēmēju un nozaru ekspertu atziņas un prognozes, kā arī padziļināts biznesa vides apskats.

 

Raksts:”Mežizstrādes nozarei – eksporta rekordgads”, ziņu portāls “apollo.lv”, publ. 13.11.2012.

Avots:www.apollo.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *