Jūlija mēnesī zāģmateriālu eksports no Zviedrijas sarucis par teju 12%

Par aptuveni 18% samazinoties eksportam uz Eiropas valstīm un par 11% – uz Āfriku, šā gada jūlijā skujkoku zāģmateriālu un ēvelēto produktu eksports no Zviedrijas samazinājās par teju 12%, salīdzinot ar pērn attiecīgajā mēnesī eksportēto apjomu. Saskaņā ar Zviedrijas Kokrūpniecības federācijas “Skogsindustrierna” statistikas datiem, gada griezumā palielinājies tikai eksports uz Āzijas reģionu – par 15%.

Raugoties pēc apstrādes veida, ēvelēto produktu eksports jūlijā samazinājās gandrīz par 3% līdz 320,4 tūkst.m3, tādējādi to īpatsvaram kopējā zāģmateriālu eksportā sastādot 37%. Neēvelēto egles zāģmateriālu eksports samazinājās par 2% līdz 189,0 tūkst.m3, bet neēvelēto priedes zāģmateriālu eksports – par 6% līdz aptuveni 351,8 tūkst.m3.

Neskatoties uz kritumu jūlijā, kopējais eksportētais skujkoku zāģmateriālu un ēvelēto produktu apjoms pirmo septiņu mēnešu laikā no Zviedrijas šogad sasniedza 7,27 milj.m3 (+2,4%). Tajā skaitā Eiropā tika realizēti 4,61 milj.m3 zāģmateriālu (-2,4%), Āfrikā – 1,59 milj.m3 (+19,9%) un Āzijas reģionā – 1,01 milj.m3 zāģmateriālu (+5,7%).

Uz nozīmīgāko eksporta tirgu Eiropā – Lielbritāniju – piegādes apjomi gada griezumā saruka par 1,9% līdz 1,42 milj.m3. Tāpat minētajā laika periodā šogad no Zviedrijas mazāk zāģmateriālu piegādāts uz Nīderlandi (-12%), uz Dāniju (-11%), Japānu (-0,6%) un uz Franciju (-3,8%). Saistībā ar ieilgušo ekonomisko krīzi un tās radītajām sekām Spānijā, Itālijā un Grieķijā, zāģmateriālu eksports no Zviedrijas uz šīm valstīm gada griezumā saruka par attiecīgi 20%, 10% un 34%.

Palielinoties piegādes apjomiem par 32,3%, par otru nozīmīgāko Zviedrijas skujkoku zāģmateriālu noieta tirgu šogad kļuvusi Ēģipte, kur pirmo septiņu mēnešu laikā eksportēti 815,1 tūkst.m3 kokmateriālu. Par teju 5% vairāk zāģmateriālu piegādāts arī uz Alžīriju un Maroku; par 29% un 21% vairāk – uz Tunisiju un Saūda Arābiju. Procentuālā izteiksmē strauji audzis eksports uz Lībiju, Jordāniju un Dienvidkoreju.

Augusta mēnesī, līdzīgi kā 2011.gadā, šogad zāģmateriālu eksports no Zviedrijas turpināja samazināties. Salīdzinājumā ar jūliju eksports saruka par 7,2%. Jāatzīmē, ka uz Eiropu kopējais piegādātais apjoms nedaudz palielinājās (par 4%), tajā pašā laikā uz tādiem nozīmīgiem ārpus Eiropas valstu tirgiem kā Ēģipte, Alžīrija, Tunisija, Japāna un Saūda Arābija, eksporta apjomi samazinājās jau otro mēnesi pēc kārtas.

 

Raksts:”Sharp drop registered in Swedish eksports in July”, magazine “EUWID”, publ. 17.10.2012

Avots: “EUWID Wood Products and Panels” (Nr.42)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *