AS “Latvijas Finieris” turpina iepazīstināt studentus ar sava uzņēmuma darbību

2011. gada 20. oktobrī  “Latvijas Finieris”, LLU Meža fakultāte un Kokapstrādes katedra parakstīja sadarbības līgumu, lai pilnveidotu studiju saturu un procesu, atbilstoši mūsdienu tehnoloģiju attīstībai un nodrošinātu izglītības programmu konkurētspēju. Turpinot sadarbību, AS “Latvijas Finieris” uzsāk lekciju ciklu, lai iepazīstinātu studentus ar sava uzņēmuma darbību.

Uzsākot lekciju, uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Uldis Biķis raksturoja pasaules meža resursus, uzsverot, ka ik gadu visā pasaulē tiek nocirsti ap 4 miljardiem kubikmetru koksnes,  izmantojot kā malku 60% un 40 % – enerģijai, zāģmateriāliem, plātnēm u.c. nolūkiem. Paredzot energoresursu izmantošanas pieaugumu gan siltuma, gan elektroenerģijas ražošanā, pašlaik par daudzsološu tiek uzskatīta ātraudzīgo plantāciju audzēšana. Esošo pieprasījumu pēc industriālās koksnes visā pasaulē spētu nodrošināt ātraudzīgās koksnes plantācijas  tikai 70 miljonu hektāru platībā, tāpēc paredzams, ka līdz 2050.gadam plantāciju skaits Āzijā un Dienvidamerikā dubultosies. Vislielākais izaugsmes potenciāls ir Ķīnā un Indijā. Ķīnā koksnes imports saglabājas augsts – ap 200 miljonu kubikmetru apjomā, pamatā apmierinot esošo patēriņa līmeni, savukārt, Indija izaugsmi bāzē uz koksnes importu. Eiropā vien līdz 2020.gadam tiek prognozēts enerģētiskās koksnes deficīts 115 miljonu kubikmetru gadā. Tehnoloģiju attīstība pasaulē pieļauj koksni pārvērst šķidrajā degvielā, tāpēc vadošie uzņēmumi nopietni iegulda šajā virzienā, kas ļautu globālai koksnes plūsmai palikt vēl elastīgākai.

Eiropā bērza resursi ir ierobežoti, viena no galvenajām bērza saplākšņa ražotājvalstīm ir Krievija (70%), otrā vietā ir Somija (7%) un trešajā vietā ierindojās Baltijas valstis (7%). Arī AS “Latvijas Finieris” pamatnodarbošanās ir bērza saplākšņa ražošana un piegādāšana. Uzņēmums jau 20 gadus veiksmīgi strādā un attīsta savu darbību: Eiropas tirgū tā īpatsvars sastāda 14%, ik gadu eksportē 95% no saražotā saplākšņa uz vairāk nekā 50 valstīm, izveidoti 11 savi produktu attīstības uzņēmumi ārvalstīs, izveidotas 7 rūpnīcas visās 3 Baltijas valstīs, kā arī izaudzēti  12 miljoni bērza stādu un apmežoti 1800 hektāru lauksaimniecībā neizmantoto zemju.

 

Raksts:”A/S “Latvijas Finieris” valdes priekšsēdētājs U.Biķis lekcijā stāsta par uzņēmuma darbību un attīstību”, LLU Meža Fakultāte, publ. 22.11.2012.

Avots: http://www.mf.llu.lv/?fid=690

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *