Koka māju ražotājs «Super Bebris» apņēmies turpināt eksporta paplašināšanu

«Celtniecības apjomi individuālajā sektorā Latvijā diez vai tuvākā nākotnē būs tik apjomīgi kā pirmskrīzes laikā,» uzsver SIA Super Bebris vadītājs Ivars Lapiņš. Tāpēc uzņēmums ir apņēmības pilns paplašināt un pilnveidot savu redzējumu eksporta virzienā, kur jau šobrīd ir gana augstu novērtēts. Kā uzņēmuma un tā ražojumu kvalitātes zīmes kalpo starptautiski atzīti sertifikāti.

SIA «Super Bebris», kas tirgū darbojas kopš 2001. gada, šobrīd ražo divu veidu produkciju: pirmkārt, līmētās koka konstrukcijas, kas tiek ražotas pamatā no egles, ko raksturo vienlaikus stiprība, elastība un augsta izturība. Turklāt tās ir ekoloģiski tīras, vieglas, ar labu siltumizolāciju, kas slāpē trokšņus un vibrācijas, ir izturīgas pret agresīvu vielu iedarbību, šķīdumiem un turklāt ir viegli apstrādājamas. Ne mazāk nozīmīga ir arī šādu līmēta koka būvdetaļu iekļaušana ēku mikroklimata un dizaina faktoru nodrošināšanai. Ēkās izmantotā koksne labvēlīgi iedarbojas uz elpceļiem, uzlabo pašsajūtu, mazina stresu, kā arī efektīvi regulē gaisa mitrumu telpās. «Super Bebris» specializējies arī saliekamo koka karkasa paneļu māju ražošanā. Tās droši var dēvēt par vieglām būvniecības sistēmām, kas veidotas no saliekamiem paneļiem. Nav aizmirsta arī līmētā koka frēzbaļķu māju ražošana, kaut pieprasījums pēdējos gados ir mazinājies, jo šāda produkta cena ir augsta. Šogad uzņēmums sācis jauna produkcijas veida ražošanu: nelielas pārvietojamās mājas, kas aprīkotas ar visu nepieciešamo, mēbeles ieskaitot.

Uzņēmuma ražojumus atzinīgi novērtējuši ne tikai vietējie pasūtītāji, bet arī pircēji ārpus Latvijas robežām. Runājot par eksporta iespējām, šobrīd uzņēmums nopietni strādā Skandināvijas tirgu virzienā. «Piemēram, viens no šā gada veikumiem bija divu objektu izveide Norvēģijā. Montāžas procesā bija nepieciešams iesaistīt helikopteru, jo apbūves zeme atrodas Nēsodenē, kalnainā vietā, un tai bija sarežģīti piekļūt pat ar vieglo auto. Jāteic, ka ārvalstu klienti ir ļoti prasīgi, nekādas atlaides netiek dotas, līdzās kvalitātei pircēji vēlas arī sapratīgu cenu un garantijas. Lai arī cik pārtikusi būtu valsts, nauda tiek tērēta pārdomāti,» teic I. Lapiņš. Pēc somu uzņēmuma pasūtījuma ir izstrādāts dārza mājas projekts un Somijā uzstādīta paraugmāja. Patlaban uzņēmums strādā pie tālākas projekta attīstības.

Arvien lielāku praktisku cilvēku interesi izraisa piedāvājums, kur neliela izmēra būvi, dārza mājiņu, pirtiņu vai lapeni pircējs kopā ar draugiem var salikt pats kā konstruktoru. Nav nepieciešama speciālu instrumentu lietošana, komplektam pievienota pārskatāma salikšanas instrukcija. Klienti ir apmierināti ar detaļu augsto izgatavošanas precizitāti un nevainojamo izmēru atbilstību.

«Super Bebra» ražoto līmēto būvdetaļu atbilstību GL 24 izturības klasei un standartam DIN EN 14080 apliecina MPA Stuttgart OttoGrafInstitut izsniegtais sertifikāts, kas dod arī tiesības marķēt šos būvizstrādājumus ar CE atbilstības zīmi. Tāpat uzņēmuma kontā ir arī starptautiskais saudzīgas mežsaimniecības sertifikāts FSC, zīme, kas atrodama uz koksnes produktiem no saudzīgi apsaimniekota meža. «Šo sertifikātu augstu vērtē ASV,» piebilst I. Lapiņš. Tieši šajā valstī tuvākajā nākotnē uzņēmums plāno uzbūvēt vēl vienu dzīvojamo māju. I. Lapiņš neslēpj gandarījumu, ka šomēnes uzņēmums saņēma vēl divus kvalitatīva darba apliecinājumus: kvalitātes vadības sistēmas sertifikātu ISO 9001:2009 un vides vadības sistēmas sertifikātu ISO 14001:2005 par darba vides atbilstību noteiktiem standartiem.

 

Raksts:”Super Bebris – sertificēta produkcija un zinošs kolektīvs”, portāls “nra.lv”, publ. 28.11.2012.

Avots:www.nra.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *