Kokapstrādes iekārtu ražotājs “Homag” piedzīvo patēriņa kritumu Austrumeiropā

2012.gada pirmajā pusgadā Vācijas kompānija „Homag” Austrumeiropas tirgū piedzīvoja ievērojamu kritumu – jaunu iekārtu pasūtījumu apjoms, raugoties gada griezumā, samazinājās par 39,2%. Tajā pašā laikā Centrālajā Eiropā (Vācijā, Austrijā, Šveicē) pārdošanas apjomi samazinājās tikai par 3,3%. Ņemot vērā pieaugošo investīciju aktivitāti Vācijas mēbeļu rūpniecībā, kompānija „Homag” šo reģionu vērtē kā perspektīvu.

Rietumeiropas tirgū  veikto pasūtījumu apjoms gada griezumā palielinājās par 12,6% un Āzijas tirgū – par 18,9%. Tostarp pēc īsas pauzes atkal palielinājusies pircēju aktivitāte Ķīnā. Savukārt Indijas tirgū pieprasījums pēc „Homag” ražotajām kokapstrādes iekārtām turpināja samazināties, kas saistīts ar recesijas padziļināšanos šīs valsts ekonomikā. Lai arī Brazīlijā un Kanādā pasūtījumu apjoms sarucis, to gandrīz pilnībā kompensējis ASV tirgus, kur situācija kokapstrādes nozarē jūtami uzlabojusies. Tādējādi kopumā Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā pasūtījumi samazinājušies tikai par 2,1%.

Kopumā 2012.gada pirmajos sešos mēnešos „Homag” saņēma pasūtījumus 327,2 miljonu eiro vērtībā. Tas ir par 3,5% mazāk nekā gadu iepriekš. Jāatzīmē, ka būtiski kopējos rezultātus ietekmējusi tirgus situācija gada pirmajā ceturksnī, kad saņemto pasūtījumu apjoms bija sarucis par 9,2% līdz 170,6 miljoniem eiro. Otrajā ceturksnī „Homag” pasūtījumu portfelis pieauga par 3,5% līdz 156,6 miljoniem eiro.

2012.gada trešajā ceturksnī, kamēr citiem Vācijas kokapstrādes iekārtu ražotājiem veikto pasūtīju apjoms samazinājās par 10%, „Homag” kompānijas pasūtījumu portfelis pieauga par 3,2% līdz 124,9 miljoniem eiro. Kopējie „Homag” iekārtu pārdošanas ienākumi trešajā ceturksnī sasniedza 195,5 miljonus eiro (-4,5%), liecina kompānijas mājas lapā publicētā informācija.

2012.gadu pasaules vadošais kokapstrādes iekārtu ražotājs cer noslēgt ar 750 miljonu eiro lieliem pārdošanas ienākumiem. Plānotās neto peļņas apjoms – virs 5 miljoniem eiro. Vērtējot nākotnes perspektīvas, „Homag” vadība prognozē, ka 2013.gadā saņemto pasūtījumu apjoms varētu būt līdzīgs 2011.gada līmenim vai nedaudz pārsniegt to, un pārdošanas ienākumi varētu sasniegt aptuveni 800 miljonus eiro (2011.g.: 798,7 milj. eiro). Ņemot vērā uzņēmuma veiktos restrukturizācijas un izmaksu samazināšanas izdevumus, EBITDA rādītājs (peļņa pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas) 2013.gadā varētu sasniegt vismaz 70 miljonu  eiro un neto peļņa – vismaz 10 miljonu eiro apmērā. Prognozes veidotas, pieņemot, ka nekādi lielāki satricinājumi pasaules ekonomikā vairs netiks piedzīvoti.

 

Raksts:”Homag’s Eastern European business drops sharply”, magazine “EUWID”, publ. 10.11.2012.

Avots:www.euwid-wood-products.com

www.homag-group.com

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *