Kokapstrādes nozares līderis pēc apgrozījuma 2011.gadā – “Latvijas Finieris”

Kokapstrādes nozares līderis pērn bija AS “Latvijas Finieris” ar 118, 554 miljonu latu apgrozījumu, liecina “Latvijas Tālruņa”, “Firmas.lv” un aģentūras LETA biznesa portāla “Nozare.lv” veidotais “Latvijas biznesa gada pārskats 2012”. Vēl nozares uzņēmumu “Top 10” pirmajā trijniekā ir SIA “Bolderaja LTD” ar 89,89 miljonu latu apgrozījumu un SIA “Pata AB” ar 70,16 miljonu latu apgrozījumu.

Tāpat “Top 10” iekļuvuši tādi uzņēmumi kā AS “Stora Enso Latvija” ar 56,28 miljonu latu, SIA “Vika Wood” ar 41,30 miljonu latu, SIA “Gaujas koks” ar 34,20 miljonu latu, SIA “AKZ” ar 34,16 miljonu latu, SIA “Kurekss” ar 31,35 miljonu latu, SIA “Biko-Lat” ar 29,26 miljonu un SIA “Rettenmeier Baltic Timber” ar 23,97 miljonu latu apgrozījumu.

Kā norāda izdevuma eksperti, nākotnē pats svarīgākais nosacījums konkurētspējas stiprināšanai ir resursu pieejamība, kuru samazināšanās gadījumā pieaugs to cena un sadārdzinātie galaprodukti var tikt izstumti no tirgus. Tāpat eksperti norāda, ka kokapstrādes panākumu atslēga slēpjoties labi organizētā koksnes pirmsapstrādē. Latvijas uzņēmumi laicīgi investējuši modernās tehnoloģijās un iekārtās, kas ļauj ražot visaugstākās kvalitātes produktus.

Jau ziņots, ka klajā nācis “Latvijas biznesa gada pārskats” – unikāls izdevums, kurā drukātā veidā apkopota informācija par uzņēmumiem, kas rada 95% no visu Latvijas uzņēmumu apgrozījuma. Pārskatā apkopota informācija no uzņēmēju iesniegtajiem 2011.gada pārskatiem. “Latvijas biznesa gada pārskatā” iekļauti detalizēti nozaru uzņēmumu saraksti, kas sadalīti pa 17 industrijām, 63 virsnozarēm un 472 nozarēm, veiksmīgāko uzņēmēju un nozaru ekspertu atziņas un prognozes, kā arī padziļināts biznesa vides apskats.

 

Raksts:”Kokapstrādes nozares līderis pēc apgrozījuma pērn – ‘Latvijas Finieris'”, ziņu portāls DELFI, publ. 29.11.2012.

Avots:www.delfi.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *