Otrās paaudzes biodegvielas ražotnes būvniecībā “UPM” investēs 150 milj. eiro

Somijas mežrūpniecības kompānija „UPM” netālu no Krievijas robežas, Lappenrantā uzsākusi otrās paaudzes biodegvielas ražošanas rūpnīcas būvniecību. Plānots, ka ražošana jaunajā rūpnīcā, ar jaudu 120 miljoni litru biodīzeļdegvielas gadā, tiks uzsākta 2014.gadā. Degviela tiks ražota no taleļļas, ko iegūst kā celulozes ražošanas blakusproduktu.

Jaunajā uzņēmumā ieguldāmo investīciju apmērs sastāda 150 miljonus eiro. Viena no galvenajām projekta iezīmēm ir pašu UPM darbinieku patentētās praktiskās zināšanas (“know-how”). Kompānijā strādājošie paši izstrādāja izejvielu pārstrādes shēmu, kā gala rezultātā no koksnes izejvielām tiek iegūta augstas kvalitātes degviela transportam, kas samazina transportlīdzekļu kaitīgo izmešu emisiju atmosfērā un var tikt lietota arī mūsdienu automašīnām.

„UPM Lappeenranta Biorefinery” ir pirmais šāda veida investīciju projekts Somijā, kas tiks realizēts bez valsts finansējuma piesaistes. Projekts ir nozīmīgs gan ekonomiski, gan sociāli. Rūpnīcas būvdarbos aptuveni divu gadu garumā tiks nodarbināti ap 200 strādnieku. Pēc laišanas ekspluatācijā rūpnīca nodrošinās 50 tiešās darba vietas un aptuveni 150 – netiešās darba vietas.

 

Raksts:”Foundation stone for UPM’s wood-based renewable diesel biorefinery laid in Lappenranta”, UPM, publ. 12.11.2012.

Avots:www.upm.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *