“Saldus mežrūpniecība” turpina kāpināt apgrozījumu, pateicoties investīcijām

Kokapstrādes uzņēmumam „Saldus mežrūpniecība” 2011.gadā izdevies kāpināt apgrozījumu par 32%. Kā skaidro uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Jānis Bertrāns, apgrozījuma pieauguma pamatā ir lielāki ražošanas apjomi, augstākas pievienotās vērtības produktu ražošana un realizācija. Pateicoties jau vairāku gadu garumā īstenotajai investīciju programmai, kas vērsta ne tikai uz ražošanas apjomu izmaiņām, bet arī uz dziļākas koksnes pārstrādes produktu ražošanu un piedāvāšanu tirgū, kā arī darbības efektivizāciju, uzņēmums spējis gan palielināt zāģētās produkcijas ražošanas apjomus, gan vienlaikus šiem produktiem pievienot papildu vērtību, tos žāvējot, šķirojot un daļu arī ēvelējot.

Uzņēmumā visdažādākie investīciju projekti nepārtraukti tiek īstenoti jau faktiski kopš 2008.gada, neraugoties uz ekonomisko krīzi. 2008.gadā, investējot tievkoksnes pārstrādes līnijā, uzņēmums kļuva pievilcīgs apaļkoksnes pārstrādātājiem. Proti, AS „Saldus mežrūpniecība” varēja sākt iepirkt visa spektra diametra skujkoku zāģbaļķus un sekmīgi veikt to pārstrādi dažādos produktos. Līdz tam pārstrādājamo zāģbaļķu diametrs tievgalī nevarēja būt mazāks par 18 cm. Rezultātā uzņēmuma konkurētspēja uzlabojās gan izejvielu tirgū, gan gatavo produktu noieta tirgū. Turklāt iegādātās ražošanas iekārtas ir ar augstu automatizācijas pakāpi, kas vienlaikus ļauj gan efektivizēt ražošanu, gan samazināt cilvēciskās kļūdas. Savu artavu uzņēmuma finanšu rādītājos iegulda arī mežizstrāde – ik gadu uzņēmums sagatavo vismaz 200 tūkst.m3 apaļkoksnes, kur daļa tiek pārstrādāta pašu ražotnē, bet daļa tiek pārdota citiem izmantotājiem.

Šogad tiek turpināts iepriekšējos gados uzsāktais darbs uzņēmuma darbības efektivizācijai. Darbu uzsākusi jaunā Finscan zāģmateriālu šķirošanas līnija ar automātisko koksnes vainu noteicēju, kuras darbu uzrauga viens darbinieks. Šīs iekārtas darba ātrums ir 120 dēļu minūtē, turklāt dēļu šķirošana tiek veikta 50 kabatās, kas automātiski tiek izkrautas un iepakotas. Šā gada deviņos mēnešos uzņēmuma “Saldus mežrūpniecība” neto apgrozījums pēc neauditētiem  datiem sasniedza 20,2 miljonus latu, kas ir par 5,2% vairāk nekā analogā laika posmā pērn, liecina Rīgas biržā iesniegtais uzņēmuma saimnieciskās darbības pārskats. Savukārt uzņēmuma peļņa šajā laika periodā sasniedza 1,07 miljonus latu, kas ir gandrīz sešas reizes vairāk nekā gadu iepriekš.

Runājot par 2013.gadu, Jānis Bertrāns norāda, ka joprojām ir ļoti daudz nezināmo. Proti, kāds būs tirgus pieprasījums un piedāvājums dažādu sortimentu koksnes izstrādājumiem Eiropas un Tālo Austrumu tirgū? Kādas būs šo produktu cenu izmaiņas? Kā rīkosies konkurentvalstu ražotāji? Tāpat ir jautājums par apaļkoksnes pieejamību un tās cenām. Taču jebkurā gadījumā uzņēmums turpinās virzību uz ražošanas efektivizāciju, iesākto investīciju projektu pabeigšanu un savas konkurētspējas paaugstināšanu.

 

Raksts:”AS Saldus mežrūpniecība. Kokapstrādes uzņēmums, kura apgrozījums pērn palielinājās par 32%, pabeidza ar 0,5 milj. Ls lielu peļņu”, laikraksts “Dienas Bizness”, publ. 26.11.2012.

Avots: Laikraksta “Dienas Bizness” pielikums, žurnāls “TOP 500 – Latvijas lielākie uzņēmumi”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *