“Rīgas Krēslu Fabrika” saņem prestižo “IF product design award” balvu

Mēbeļu ražotājs “Rīgas Krēslu Fabrika” saņēmis kārtējo starptautisko atzinību. Šoreiz – par savu jaunāko produktu – šūpuļzirdziņu “ROO” uzņēmums saņēmis “IF product design award” balvu, ko kategorijā Produktu dizains Latvijas uzņēmumam piešķīris starptautiskās “iF” dizaina izstādes organizētājs Hannoverē “iF International Forum Design GmbH”.

Līdz šim lielākie uzņēmuma panākumi gan vietējā, gan starptautiskā mēroga tirgū bija saistīti ar bērza saplākšņa ķeblīti “BLOOM”. Pēc uzņēmuma līdzīpašnieka Alda Circeņa veidotā dizaina tapušais ķeblītis ieguvis gan prestižo dizaina balvu “Red Dot Award: Product Design 2012” Vācijā, gan bronzas godalgu konkursā “International Design Award 2011” ASV. Tāpat lauri plūkti Latvijā, saņemot gan žurnāla “Deko” balvu, gan “Gada balvu dizainā 2012″.

Jau ziņots, ka krīzes laikā, sajūtot būtisku apgrozījuma kritumu vietējā tirgū, uzņēmums „Rīgas krēslu fabrika” nolēma ražot produktus ar augstāku pievienoto vērtību, ko piedāvāt arī ārvalstu tirgos. Rezultātā uzņēmums pievērsties liekti līmētā saplākšņa mēbeļu dizainam, ražošanai un izplatīšanai. “RKF pēdējā pusotra gada laikā ir ieviesusi ražošanā veselu rindu jaunu produktu, kuri īsā laikā tikuši ievēroti un kļuvuši plaši pazīstami. Mēs uzskatām, ka dizainam ir izšķiroša nozīme produktu pievienotās vērtības palielināšanā,” skaidro uzņēmuma vadītājs Aldis Circenis. Uzņēmuma jaunās biznesa stratēģijas rezultātus atspoguļo arī finanšu rādītāji – 2012.gadu uzņēmums plāno noslēgt ar 549,0 tūkst. latu lielu apgrozījumu, kas ir par 20% vairāk nekā 2011.gadā un par 36% vairāk nekā 2010.gadā.

Tā kā uzņēmums izaugsmes perspektīvas saskata tieši eksportā, atpazīstamības veicināšanai ārvalstu tirgos pat radīta atsevišķa tirdzniecības zīme – RIGA ChAIRTM. Pateicoties arī šogad veiksmīgi īstenotajam projektam “Rīgas Krēslu Fabrikas dalība starptautiskās izstādēs”, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds, uzņēmums savu jauno produkciju jau prezentējis tādās starptautiskās izstādēs kā “Stockholm Furniture Fair” un “Orgatec” (Ķelne). Pēc dalības šajās izstādēs, uzņēmums ieguvis vairāk nekā 40 nozīmīgus kontaktus ar vadošajiem biroja mēbeļu distributoriem Eiropā, kā arī noslēgtas vienošanās par krēslu paraugu piegādi.

Dalība šajās izstādēs uzņēmumam ļauj gan popularizēt savu produkciju Ziemeļvalstīs un Rietumeiropā, gan palīdz sekmīgāk iekļauties starptautiskajās piegāžu ķēdēs un veicina arī citu Latvijas komersantu dalību starptautiskajās izstādēs. Pēc veiksmīgās sadarbības ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA), mēbeļu ražotājs plāno turpināt attīstīties un arī nākošgad piedalīties lielākajās nozares starptautiskās izstādēs. Par saviem mērķa tirgiem uzņēmums dēvē Somiju, Zviedriju, Norvēģiju, Nīderlandi, Beļģiju, Vāciju, Lielbritāniju, Franciju, ASV, Japānu u.c.

 

Avots: Meža nozares informācijas vortāls “Latforin.info”

http://www.rkf.lv/lat/factory/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *