Latvijas vēstnieks vada uzņēmēju tirgus izpētes misiju Dienvidkorejā

No 3. līdz 7.decembrim notiek Latvijas nerezidējošā vēstnieka Korejas Republikā Pētera Vaivara ikgadējā darba vizīte Seulā, Korejas Republikā, kuras laikā vēstnieks vada Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) organizēto uzņēmēju tirgus izpētes misiju, pārstāvot Latvijas kokrūpniecības un mēbeļu ražotāju nozares uzņēmumus.

Otrdien, 4.decembrī, Latvijas uzņēmēji piedalījās biznesa seminārā un kontaktbiržā, ko organizēja Korejas Importētāju asociācija (KOIMA). Šīs tikšanās laikā uzņēmējiem bija iespēja iepazīties ar Dienvidkorejas likumdošanu un nodokļu politiku attiecībā uz kokrūpniecības preču importu. Savukārt šodien, 5.decembrī, notiek tikšanās ar Korejas Kokrūpniecības Asociācijas vadību un kokrūpniecības uzņēmuma apmeklējums Inčeonas pilsētā, kā arī tikšanās ar Zviedrijas Tirdzniecības kameras Dienvidkorejā vadību.

Ārlietu ministrijas Ārējo ekonomisko sakaru veicināšanas vadītājs Rūdolfs Brēmanis, kas arī piedalās šajā tirgus izpētes misijā, uzsver, ka ”Dienvidkoreja ir tirgus ar ļoti augstu pirktspēju un potenciālu. Eiropas valstu eksports uz šo tirgu ir audzis par 35%, kopš brīvās tirdzniecības līguma starp Dienvidkoreju un ES stāšanās spēkā 2011.gada jūlijā. Turklāt visa importēto preču vērtība Dienvidkorejā no pārējām pasaules valstīm kopā šajā gadā pārsniegs 600 miljardus ASV dolāru. Tas ilustrē lieliskās iespējas ko piedāvā Dienvidkorejas tirgus un šīs iespējas ir jāapgūst arī Latvijas eksportētājiem.”

Tāpat vēstniekam P.Vaivaram ir plānotas tikšanās ar Korejas Republikas Nacionālās Asamblejas priekšsēdētāju Kangu Čangu-Hī (Kang Chang-Hee), kā arī ar augsta līmeņa Korejas Republikas Ārlietu un tirdzniecības ministrijas amatpersonām. Tikšanos laikā galvenokārt paredzēts pārrunāt Latvijas un Korejas divpusējo attiecību un ekonomiskās sadarbības veicināšanas jautājumus, kā arī uzrunāt jautājumu par Latvijas pievienošanos OECD (Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai).

 

Raksts:”Latvijas vēstnieks Korejas Republikā Pēteris Vaivars vada uzņēmēju tirgus izpētes misiju Dienvidkorejā”, Latvijas Republikas vēstniecība Japānā, publ. 05.12.2012.

Avots:www.am.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *