Saplākšņu imports Vācijā trešajā ceturksnī palielinājies par 33%

Pēc strauja krituma otrajā ceturksnī par 34%, trešajā ceturksnī skujkoku saplākšņu imports Vācijā atkal atjaunojās un salīdzinot ar 2011.gada attiecīgajā laika periodā ievesto apjomu, pieauga par 33% līdz 110,8 tūkst.m3, liecina Vācijas Federālās statistikas pārvaldes dati. Imports nedaudz pieauga arī salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni – par 5,4%.

Kopējais saplākšņu imports palielinājies, galvenokārt, pateicoties divkārt lielākām piegādēm no Brazīlijas. No šīs Dienvidamerikas valsts 2012. gada trešajā ceturksnī Vācijā kopumā tika ievesti 60,7 tūkst.m3 skujkoku saplākšņu, pēc tam, kad otrajā ceturksnī imports no Brazīlijas saruka par 38%. Ievērojami palielinājās skujkoku saplākšņu imports arī no Somijas – par 20% līdz 19,1 tūkst.m3 -, un no Krievijas – par 49% līdz 5,1 tūkst.m3. Tajā pašā laikā imports no Ķīnas turpināja samazināties – otrajā ceturksnī skujkoku saplākšņu imports no šīs Austrumāzijas valsts gada griezumā Vācijā saruka par 54%, savukārt trešajā ceturksnī – par 86%. Tāpat minētajā laika periodā mazāk saplākšņa produkcijas Vācijā ievests no Francijas (-5%), Beļģijas (-18%), Čīles (-55%) un Čehijas (-46%).

Salīdzinājumā ar gada pirmajā ceturksnī ievesto skujkoku saplākšņu apjomu, trešajā ceturksnī šo koksnes izstrādājumu imports Vācijā samazinājās par 65,0 tūkst.m3 jeb 37%.

 

Raksts:”German softwood plywood imports recover in third quarter”, magazine “EUWID”, publ. 05.12.2012

Avots:www.euwid-wood-products.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *