Zviedrijas energokompānija plāno dubultot “zaļās” elektroenerģijas ražošanu

Zviedrijas energokompānija “Värnamo Energi AB” un rūpniecisko iekārtu ražotājs „Metso” noslēguši līgumu par jaunas, modernas biomasas koģenerācijas stacijas būvniecību Zviedrijas pilsētā Värnamo.

Somijas kompānija „Metso” veiks gan visu nepieciešamo iekārtu piegādi un uzstādīšanu, gan jaunajā spēkstacijā strādājošo apmācību. Veiktā pasūtījuma kopējā vērtība ir aptuveni 17 miljoni eiro, kas ir lielākās “Värnamo Energi” veiktās investīcijas visā kompānijas pastāvēšanas laikā. Biomasas koģenerācijas stacijas atklāšana paredzēta 2014.gada rudenī.

Kā kurināmo izmantojot vietējās izcelsmes koksnes biomasas resursus – mizas un šķeldas – jaunajā spēkstacijā uzstādītās jaudas ļaus gadā saražot 13,4 MW siltumenerģijas, kas tiks nodota centralizētās siltumapgādes tīklā, un 3,6 MW elektroenerģijas.

Līdz ar šī investīciju projekta īstenošanu Zviedrijas energokompānija gadā saražos kopumā aptuveni 20 GWh elektroenerģijas. Tas nozīmē, ka no atjaunojamiem energoresursiem “Värnamo Energi” saražotās elektroenerģijas daudzums būs divkāršojies, savukārt pilsētas klientiem piegādājamais siltums tiks pilnībā ražots no biomasas.

Zviedrijas energokompānijai “Värnamo Energi AB” ir vairāk nekā 14 000 klientu. Tās apgrozījums ir aptuveni 35 miljoni eiro.

 

Raksts:”Metso to supply biomass power plant for Värnamo Energi for doubling green electricity production”, Metso Corporation, publ. 23.11.2012.

Avots:www.metso.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *