Iznācis žurnāla “Medības” decembra numurs. Centrālā tēma – lūši

Žurnāla “Medības” decembra numurs veltīts lūšiem, kas, iespējams, ir vislabāk izpētītā suga Latvijā – pētnieku rīcībā ir materiāli, kas ar telemetrijas palīdzību vākti četrus gadus. Ar saviem novērojumiem par lūšiem dalās pētnieks Aivars Ornicāns. Savukārt zinātņu doktoriem Vitautam Garosam un Jānim Ozoliņam par plēsēju skaitu Latvijā ir pilnīgi pretēji uzskati.

Plašs raksts decembra numurā ir par medību trofejām. Taksidermists Ainars Upenieks stāsta, kādas staltbriežu trofejas šogad iegūtas Kurzemes pusē. Viss liecina par to, ka selektīvo medību idejas arvien vairāk iesakņojas Latvijas medību saimniecībā. Pēc kādas žurnāla lasītājas lūguma numurā lasāms arī raksts par medījuma apstrādi un medījumu gaļas sašķirošanu. Tāpat lasāma informācija par medīšanu ar svina lodēm – vai tās ir kaitīgas, kur tēmēt pa kustīgu medījumu un kā rīkoties, ja medību suns ir smagi savainots, kā arī Haralda Barvika piedzīvojumu stāsts, dodoties medībās kalnos uz Azerbaidžānu.

Žurnāls “Medības” iznāk reizi mēnesī. Tajā lasāmas sezonas ziņas un aktualitātes, raksti par medībām ārpus Latvijas, ieročiem un aprīkojumu, likumiem un noteikumiem, kā arī mednieku stāsti, receptes, joki un anekdotes. Arī lasītāji aicināti būt aktīvi, līdzdarbojoties žurnāla veidošanā, lai tas patiešām būtu gaidīts, interesants un katram nepieciešams. Par kādām tēmām ir vēlme lasīt turpmākajos žurnāla numuros, kas patika vai gluži pretēji – nepatika kārtējā “Medību” numurā un kuru jomas lietpratēju vai speciālistu ieteikumi, padomi un vērtējumi būtu nepieciešami, lasītāji ieteikumus aicināti sūtīt uz e-pastu linda.dombrovska@la.lv.

 

Raksts:”ŽURNĀLS „MEDĪBAS” – trofeja, ko pelnījis ikviens mednieks!”, laikraksts “Latvijas Avīze”, publ. 03.12.2012.

Avots:www.la.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *