Dienas Bizness: Pasaule drīz uzzinās, kas ir “Pally” no Kurzemes

Apvienojot rotaļlietu, mēbeli un dizaina elementu vienā produktā, sper cerīgus soļus eksporta tirgos.

Ventspils SIA MWF radītais krēsliņš – rotaļlieta Pally – šogad ar pirmajām  nelielajām partijām nonācis Somijā un Nīderlandē, iepazīšanās paraugi izsūtīti vēl uz vairākām valstīm. Tas ir tikai sākums – nākamgad Pally zīmols Eiropā un Skandināvijā kļūšot pamanāmāks, sola uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Evita Jansone.

Pally idejas autore ir Somijas dizainere Laura Veinele, savukārt idejas pārtapšana produktā, pielāgojot to rūpnieciskai ražošanai, ir Latvijas uzņēmuma MWF ieguldījums. LIAA konkursā Eksporta un inovācijas balva uzņēmums startē kategorijā Rūpnieciskais dizains.

Produkta izstrādē un attīstībā līdz šim investēti apmēram 6000 latu. Tā kā uzņēmuma aktivitātes pirmajā darbības gadā vairāk bijušas saistītas ar potenciālo noieta tirgu izpēti, ražošanas apjomi vēl ir nelieli. Tomēr, kā atklāj E. Jansone, uzņēmuma tuvākās nākotnes mērķis ir izgatavot 300 krēsliņu mēnesī, rēķinoties, ka tādi būs arī produkta pārdošanas apjomi eksporta tirgos.

E. Jansone atzīmē, ka Pally ir primāri radīts eksportam, Latvijas tirgus ir pārāk mazs, un arī produkta cena ir pietiekami augsta – soliņš maksā 81,02 latus, bet sākotnēji tā cena esot bijusi 200 latu, kas arī pašam ražotājam šķitusi nesamērīgi augsta, tāpēc ieguldīts tehnoloģiju pilnveidošanā, lai produkta pašizmaksu samazinātu.

 

Raksts:”Pasaule drīz uzzinās, kas ir “Pally” no Kurzemes”, Uldis Andersons, publ. 07.12.2012.

Avots:www.db.lv

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *