Latvijas uzņēmēji sāk eksportēt Ziemassvētku eglītes

Daudzu gadu garumā Latvija bijusi zināma kā Ziemassvētku  eglīšu importētāja, taču jau šogad lielākais šo kociņu audzētājs Latvijā SIA „MGLS” plāno eksportēt vismaz 10 000 eglīšu.

Kāpēc Latvija Ziemassvētku eglīšu tirgū aktīvi iesaistās tikai tagad un kādi faktori ietekmē šo kociņu audzēšanas biznesu, skaties jau šovakar, 10. decembrī, plkst. 22.00 laikraksta „Dienas Bizness” kopīgi ar valsts akciju sabiedrību „Latvijas valsts meži” tapušajā pētījumā LTV1 raidījuma „Viss notiek” ietvaros.

Lai arī Ziemassvētki ir vieni no Latvijā visvairāk atzīmētajiem svētkiem, īpašo svētku eglīšu audzēšana ir salīdzinoši jauns mūsu valsts mežsaimniecības virziens – tas prasa visai ievērojamus kapitālieguldījumus, taču tajā pašā laikā sola pietiekami ātru atdevi un plašas eksporta tirgu iespējas. Līdz šim eglīšu audzēšana Latvijā nav bijusi īpaši populāra, un to noteica virkne objektīvu apstākļu – ieguldāmais finanšu resursu apjoms, pirmās ražas izaudzēšanai nepieciešamais ilgais laika periods un specifiskās zināšanas, ko prasa šo kultūru kopšana. Piemēram, eglīšu izaudzēšanai vajadzīgi  7 – 10 gadi, kamēr citu komerciālu koksnes sugu izaudzēšanai – vismaz uz pusi mazāk. Taču nu Latvijas uzņēmēji ieguvuši gan nepieciešamo pieredzi, gan atraduši veidus, kā nodrošināt maksimālu rentabilitāti, eglīšu audzēšanu cieši piesaistot to pārdošanai.

Ziemassvētku noskaņās vairāk par svētku kociņu audzēšanas iespējām Latvijā un šā biznesa plānoto vērienu uzziniet raidījumā „Viss notiek” jau šovakar, savukārt sīkāk par tēmu lasiet 11. decembra laikrakstā „Dienas Bizness”.

 

Raksts:”Latvija sāk eksportēt Ziemassvētku eglītes”, laikraksts “Dienas Bizness”, publ. 10.12.2012.

Avots:www.db.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *