“Rīgas Mežu” inspektori un mežsargi pastiprināti uzmana egļu jaunaudzes

Lai Rīgas meži nepaliktu vispār bez eglēm, SIA „Rīgas Meži” inspektori un mežsargi decembrī pastiprināti uzmanīs egļu jaunaudzes.

Rīgas mežos egļu ir samērā maz, taču lielākais iedzīvotāju skaits koncentrējas tieši galvaspilsētā. Tādēļ, ja katrs nocirtīs mežā eglīti, mežam tiks nodarīts nopietns postījums. Tāpēc “Rīgas meži” lūdz iedzīvotājus, pirms doties meklēt svētku eglītes mežā, noskaidrot, kam šis mežs pieder, un saskaņot egles nociršanu ar meža īpašnieku. Gadījumā, ja mežs pieder “Rīgas mežiem”, tad pēc saskaņošanas ar uzņēmuma mežniecību vienu eglīti drīkst nocirst grāvmalēs un zem elektropārvades līnijām.

Par patvaļīgu egļu ciršanu mežā draud ne tikai administratīvais sods, bet arī kriminālā atbildība. Par eglītes nociršanu un zaru laušanu sods privātpersonām ir no 50 līdz 500 latiem, bet juridiskām personām – līdz 1000 latiem. Krimināllikuma 109. pants paredz, ka par patvaļīgu koku ciršanu svešā mežā vai citā svešā zemes platībā persona var tikt sodīta ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai arī ar naudas sodu.

Tāpat Rīgas pilsētai piederošajos mežos, kas atrodas aptuveni 50 kilometru rādiusā ap Rīgu, nav ļauts arī lauzt priežu un egļu zarus.

 

Raksts:”Rīgas meži lūdz ļaunprātīgi necirst Ziemsvētku eglītes”, SIA “Rīgas meži”, publ. 06.12.2012.

Avots:www.rigasmezi.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *