Dagestānā taps vērienīgs koksnes dziļās pārstrādes produktu ražošanas cehs

Krievijas uzņēmums „Tehrezerv”, kompānija „TVS” un Šveices uzņēmējs Alans Broglijs parakstījuši vienošanos par koksnes dziļās pārstrādes produktu ražošanas ceha būvniecību Dagestānā. Vienošanās dokuments parakstīts š.g. 10.decembrī Maskavā, konferences gaitā par investīciju potenciālu Dagestānas Republikā.

Saskaņā ar provizoriskiem datiem, kopējā minētā projekta vērtība sastāda ne mazāk kā 2,44 miljardus rubļu (~44 miljonus latu). Paredzēts, ka sākotnēji, īstenojot projekta pirmo posmu, pirmo divu gadu laikā jaunajā rūpnīcā tiks saražoti līdz 260 000 kubikmetru gatavās produkcijas gadā. Pēc tam koksnes pārstrādes jaudas plānots divkāršot. Šobrīd parakstīti līgumi jau par 60% gatavās produkcijas piegādi uz Vāciju un Šveici. Līdz ar šī projekta īstenošanu, ar nepieciešamajiem kokmateriāliem mēbeļu ražošanai un māju būvniecībai pilnībā tiks nodrošināts arī vietējais, Ziemeļkaukāza reģiona tirgus. Aprēķinātie provizoriskie nodokļu ieņēmumi valsts budžetā no visa veida darbībām saistībā ar šo projektu sastāda aptuveni 700 miljonus rubļu (~12,2 miljonus latu) gadā.

 

Raksts:”В Дагестане появится деревообрабатывающий завод за 2,5 миллиарда рублей”, Информационное агентство “Greenpress”, publ. 11.12.2012.

Avots:www.greenpressa.ru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *