Koka rotaļlietu izstāde “Zaļā rotaļa” pagarināta līdz 6.janvārim

Ņemot vērā lielo interesi par izstādi «Zaļā rotaļa» Latvijas Dabas muzejā, tā ir pagarināta un būs aplūkojama līdz pat Ziemassvētku brīvlaika beigām!

Lai gan izstāde tika atklāta 5. decembrī, tā vēl joprojām tiek papildināta, jo interese par to ir ne tikai apmeklētājiem, bet arī ražotājiem, kuri vēlas ar savām precēm bagātināt aplūkojamo rotaļlietu klāstu. Piemēram, amatnieks Aivars Brengulis izstādei ir sarūpējis dažādu veidu bumerangus, spēli – mozaīku «Saulīte» un «Didžeridū» – Austrālijas aborigēnu pūšamo instrumentu, ko paši austrālieši izgatavo (izdobj) ar termītu palīdzību. Ar to iespējams radīt skaņu bez apstājas. Kā? To ir iespējams uzzināt, atnākot uz izstādi.

Apmeklētāji var aplūkot un piedalīties kartona māju un 2 metrus gara pirātu kuģa izkrāsošanā. Izstādē saliekamas ir gan kartona, gan saplākšņa un pat koka puzles. Ar dažādu ražotāju izgatavotajiem klucīšiem iespējams uzcelt savu sapņu māju vai pat pili, kā arī iepazīties ar Latvijā ražotiem skrejriteņiem – «DipDap» un «Duksis». Izstādē ir aplūkojamas izšujamas lelles, kas ir gatavotas no Latvijā ražota bērza saplākšņa un vēl ļoti daudz citu aizraujošu rotaļlietu. Īpaša vieta ir atvēlēta šūpuļzirdziņiem, jo tieši šogad aprit 40 gadi, kopš tos sāka ražot Latvijā. Izstādē ir aplūkojami gan klasiskie, gan mākslinieku un bērnu veidoti šūpuļzirdziņi. Tāpat, katru dienu pl.15:00 turpinās radošās darbnīciņas bērniem, kur tiek parādīts, kā no vienkāršām lietām var izgatavot interesantus rotājumus un dekorus gan svētkiem, gan ikdienai; tiks veidotas apsveikuma kartiņas no saplākšņa, mūzikas instrumenti no valriekstiem un daudz kas cits. Plašāka informācija par radošajām darbnīcām atrodama muzeja mājas lapā.

 

Raksts:”Izstāde «Zaļā rotaļa» pagarināta līdz 6.janvārim”, Neatkarīgo Tukuma Ziņu portāls “ntz.lv”, publ. 11.12.2012.

Avots:www.ntz.lv

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *