Mežsaimniecības attīstībā Krievijā trīs gadu laikā investēs 526 miljardus rubļu

Šā gada 7.decembrī notikušajā Krievijas Federācijas valdības sēdē, kurā tika apspriesta meža nozares attīstības programma līdz 2020.gadam, Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedjevs uzsvēra, ka līdzšinējo valsts mežu apsaimniekošanas sistēmu nepieciešams modernizēt.

Pēc premjerministra teiktā, pacelt augstākā līmenī valstī nepieciešams gan organizatorisko, gan tehnoloģisko un tehnisko mežu apsaimniekošanas līmeni, kā arī nostiprināt reģionālās mežu pārvaldes institūcijas, pastiprināt kontroli un mežu uzraudzību. Nepieciešams visas meža zemes platības arī novērtēt, iekļaut kopējā reģistrā un nekustamā īpašuma valsts kadastrā. Pagaidām gan šis darbs nesokas tik raiti, tāpēc nepieciešams virzīties uz priekšu un pieņemt nepieciešamos mērus. Tāpat nepieciešams stiprināt arī nozares kadru potenciālu. Pēdējo 10 gadu laikā šajā nozarē strādājošo zinātnes darbinieku skaits samazinājies piecas reizes. Tāpēc situācijas uzlabošana meža zinātnē un izglītībā arī ir viens no uzdevumiem, ko varētu veikt ar  valsts atbalsta programmām. Kā ziņojis premjerministrs, dotās programmas realizācija paredzēta trīs gadu laikā. Tās kopējais finansējums sastāda gandrīz 526 miljardus rubļu (~9,2 miljardus latu), kur 265 miljardus rubļu veidos līdzekļi no federālā budžeta.

Indikatori, kas liecinās par valsts programmas izpildi būs dati par esošo mežu stāvokli, kur tiks ietverta informācija gan par bojāgājušo mežaudžu apmēriem, gan par saglabājamām mežu teritorijām. Līdz šim ik gadu Krievijā mākslīgi tiek atjaunoti tikai aptuveni 17% no dabas stihiju rezultātā iznīcinātajām mežaudzēm. Tajā pašā laikā jāpalielina arī mežizstrādes apjomi un maksājumi valsts budžetā par mežu izmantošanu. Šajā ziņā daudzas citas valstis, tostarp arī Krievijas kaimiņvalstis, īstenojot intensīvāku mežu apsaimniekošanu, sasniegušas krietni augstākus rādītājus.

Lai objektīvi varētu novērtēt programmas ietvaros paredzēto pasākumu un izvirzīto uzdevumu realizācijas efektivitāti, katram Krievijas reģionam tiks izstrādāti individuāli sasniedzamie mērķa rādītāji.

 

Raksts:”Дмитрий Медведев:”Нам нужно модернизировать лесную отрасль””, Российские лесные вести”, publ. 07.12.2012.

Avots:http://lesvesti.ru/news/main/4017/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *