Krievijas saplākšņu eksporta vērtība oktobrī pieaugusi, apjomi – sarukuši

Oktobra mēnesī no Krievijas tika eksportēts par 23% mazāk saplākšņu nekā septembrī – 97 tūkst.m3, kas ir viszemākais rādītājs visa šā gada laikā. Savukārt eksporta ieņēmumi no šīs produkcijas realizācijas, paaugstinoties pārdošanas cenām, mēneša laikā pieauga par 11%, kopumā sastādot 76 miljonus dolāru. Kopumā 2012.gada pirmo desmit mēnešu laikā saplākšņu eksports no Krievijas pārsniedza 1 367 tūkst.m3, liecina Krievijas Federālā muitas dienesta publicētā informācija. Salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgajā laika periodā eksportēto apjomu, tas ir par 6% vairāk. Naudas izteiksmē saplākšņu eksports sasniedza 749 miljonus dolāru (+1%).

Uz pārējām NVS valstīm saplākšņu eksports no Krievijas gada laikā palielinājies. Desmit mēnešu laikā uz šiem reģioniem piegādāti kopumā 192 tūkst.m3 saplākšņu vairāk nekā 107 miljonu dolāru vērtībā. NVS valstu vidū visvairāk Krievijā ražotos saplākšņus importē Azerbaidžāna, kur pērn piegādāti 6% no kopējā Krievijas saplākšņu eksporta apjoma. Tai seko Uzbekistāna. Vidējās saplākšņu piegādes cenas uz NVS valstīm šā gada oktobrī attiecībā pret iepriekšējo mēnesi paaugstinājās par 14% līdz 594,4 dolāriem par kubikmetru. Uz tālās aizrobežas valstīm saplākšņu eksports no Krievijas gada laikā palielinājies par 0,5% līdz 1 175 tūkst.m3, bet eksporta vērtība – par 4% līdz 642 miljoniem dolāru. Tostarp visvairāk saplākšņu materiāli eksportēti uz ASV (13%), Ēģipti (12%), Vāciju (11%) un uz Latviju (7%). Šo valstu tirgos saplākšņu cenas oktobrī saglabājās praktiski nemainīgas septembra līmenī, sastādot 548,8 dolārus par kubikmetru (-0,6%). Arī gada laikā šajos tirgos Krievijā ražoto saplākšņu cenas būtiski nav mainījušās.

Kas attiecas uz zāģmateriāliem, šī produkcija no Krievijas oktobrī eksportēta līdzīgi kā septembrī – 961 tūkst.m3 apjomā. Tajā pašā laikā eksporta vērtība, pazeminoties zāģmateriālu pārdošanas cenām, samazinājās par 1,5% sastādot 276 miljonus dolāru. Mēneša laikā zāģmateriālu cenas pazeminājās par 2% līdz 287,3 dolāriem par kubikmetru (gadu iepriekš vidējās pārdošanas cenas bija 303,6 dolāri). Tostarp uz NVS valstīm vidējās zāģmateriālu piegādes cenas oktobrī bija 297,9 dolāri par kubikmetru, savukārt uz pārējām – tālās aizrobežas valstīm -, kur tiek realizēta gandrīz trešdaļa no visa Krievijas zāģmateriālu eksporta apjoma, – 258,8 dolāri par kubikmetru.

Līdzīgi gada griezumā praktiski nemainīgs saglabājās arī zāģmateriālu eksports pirmo desmit mēnešu laikā, kad no Krievijas uz ārvalstīm tika piegādāti kopumā 9,42 milj.m3 zāģmateriālu (+1%). Naudas izteiksmē eksports šajā laika periodā nedaudz pārsniedza 2,84 miljardus dolāru, kas ir tikpat, cik gadu iepriekš. Uz tālās aizrobežas valstīm no Krievijas šogad eksportēti aptuveni 7 milj.m3 zāģmateriālu (-3%) 2,2 miljardu dolāru vērtībā. Tostarp visvairāk zāģētie kokmateriāli (~40%) piegādāti uz Ķīnu, kam seko Ēģipte (7%) un Irāna (5%). Uz NVS valstīm zāģmateriālu eksports fiziskā izteiksmē no Krievijas šogad sarucis par 16%, savukārt vērtības izteiksmē – palielinājies par 20%, ko sekmējis pieprasījuma kāpums Uzbekistānā.

 

Raksts: “Экспорт фанеры за год вырос на 6%”, ООО Мегасофт, publ. 12.12.2012.

Avots: http://www.lesonline.ru/news/?cat_id=1&id=224277

Raksts: “Экспорт пиломатериалов в октябре немного вырос”, ООО Мегасофт, publ. 12.12.2012.

Avots:www.lesonline.ru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *