Baltkrievijas kokapstrādes uzņēmumi turpina modernizēt ražotnes

Pateicoties rūpnīcu modernizācijai un piedāvājamā produktu klāsta paplašināšanai, pērn pirmo deviņu mēnešu laikā Baltkrievijas kokapstrādes un mēbeļu ražošanas uzņēmums „Mostovdrev”  kāpināja eksportu par 111%. Arī šogad uzņēmums turpina palielināt eksportu, kas pirmajos desmit mēnešos sasniedzis jau 16,08 miljonus ASV dolāru (+36,9%), norādīts koncerna „Bellesbumprom” ziņojumā.

Viens no lielākajiem kokapstrādes nozares uzņēmumiem Baltkrievijā „Mostovdrev” jau vairāku gadu garumā īsteno vērienīgu investīciju programmu, kas paredz modernu koksnes pirmapstrādes un tālākapstrādes rūpnīcu izveidi, optimālu uzstādīto ražošanas jaudu noslodzi esošajās rūpnīcās un jaunāko energoefektīvo tehnoloģiju ieviešanu. Šīs programmas ietvaros plānots uzsākt arī jauna veida konstrukciju materiālu ražošanu to tālākai izmantošanai mēbeļu rūpniecībā un būvniecības nozarē, kas patlaban tiek intensīvi importēti no citām valstīm.

Nolūkā paplašināt piedāvājamās produkcijas klāstu, uzņēmums pirms diviem gadiem investējis 14 miljonus eiro saplākšņu ražotnes rekonstrukcijā, kā rezultātā 2010.gadā uzsākts ražot importu aizstājošu produkciju – lielformāta saplākšņu materiālus. 2011.gadā šī sektora modernizācijā investēti vēl 26,6 miljardi Baltkrievijas rubļu (~2,4 milj. eiro) un 2012.gada pirmo vienpadsmit mēnešu laikā saražoti jau teju 11 000 kubikmetru šīs produkcijas, t.sk. aptuveni 5 000 kubikmetru apjomā – laminētie. Šogad „Mostovdrev” aktīvi turpina darbu pie kokšķiedru plātņu (MDF/HDF) ražotnes izveides, kuras plānotā jauda ir 200 000 kubikmetru plātņu gadā. Šīs rūpnīcas atvēršana plānota 2014.gada septembrī, kas kopējās saražojamās produkcijas pieaugumu naudas izteiksmē nodrošinās 73,8 miljonu dolāru apjomā. Šī investīciju projekta vērtība, pēc uzņēmuma izpilddirektora Sergeja Ososova teiktā, ir 98 miljoni eiro. Jaunajā rūpnīcā tiks ražoti importu aizstājoši kokmateriāli korpusa, virtuves, ofisa mēbeļu un durvju ražošanai. Paredzēts, ka daļa no saražotās produkcijas tiks arī eksportēta uz ārvalstīm.

Pēc Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko prasības, līdz 2013.gada novembrim jābūt pabeigtai arī koksnes sagatavošanas un plātņu ražošanas modernizācijai uzņēmumā „Borisovdrev”. Šī investīciju projekta kopējā vērtība ir 80,6 miljoni eiro. Pateicoties tā realizācijai, sagaidāms, ka jau pēc diviem gadiem ražošanas apjomi naudas izteiksmē pieaugs vismaz pieckārtīgi un sasniegs 533 miljardus Baltkrievijas rubļu (~47,4 milj. eiro). Tāpat vairākkārtīgi pieaugs saražojamās produkcijas eksports (no 3 līdz 32 miljoniem dolāru) un eksporta īpatsvars (no līdzšinējiem 38% līdz 54%).

Atvērtā akciju sabiedrība „Borisovdrev” dibināta 1999.gadā. Uzņēmums specializējas saplākšņu, sērkociņu, zāģmateriālu, līmēto detaļu, mēbeļu un šķeldu ražošanā. Saražotā produkcija tiek eksportēta uz visām NVS valstīm, uz vairumu ES dalībvalstīm, ASV, Afganistānu un Turciju.

Atvērtā akciju sabiedrība „Mostovdrev” savā darbībā nodrošina pilnu mežsaimniecības un kokapstrādes ciklu, sākot ar koksnes sagatavošanu, zāģēšanu, saplākšņu un kokskaidu plātņu ražošanu, liekti līmēto mēbeļu detaļu un mēbeļu ražošanu. Plašais saražojamās produkcijas klāsts ļauj uzņēmumam segt ļoti plaša pircēju loka pieprasījumu. Baltkrievijas uzņēmums „Mostovdrev” tika dibināts 1927.gadā; šobrīd ietilpst koncerna „Bellesbumprom” sastāvā un ir kļuvis par vienu no lielākajiem kokapstrādes nozares uzņēmumiem Baltkrievijā. Uzņēmuma rūpnīcās nodarbināti kopumā vairāk nekā 3 000 strādājošo. Saražotā produkcija tiek eksportēta uz aptuveni 20 pasaules valstīm, tostarp uz Krieviju, Lietuvu, Vāciju, Poliju un Azerbaidžānu.

 

Raksts: “Компания «Мостовдрев» увеличила объем экспорта на 36,9% до $16,08 млн”, Lesprom Network, publ. 13.12.2012.

Avots: www.lesprom.com

Raksts: “Президент Беларуси поручил завершить модернизацию ОАО «Борисовдрев» к концу 2013 г”, Белорусская универсальная товарная биржа, publ. 10.12.2012.

Avots:www.butb.by

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *