Vācijā palielinās pieprasījums pēc kurināmās koksnes

Pieaugot enerģijas cenām, tostarp kļūstot dārgākai arī naftai un gāzei, Vācijā aug pieprasījums pēc malkas. Pašlaik ir izveidojušās garas rindas malkas sagādei un pieprasījums ir tik liels, ka pasūtījumu izpilde var ieilgt līdz februārim. Vissarežģītākā situācija ir Vācijas rietumos.

Dabasgāzes cenas šobrīd Vācijā ir 7 – 10 eiro centi par vienu kilovatstundu enerģijas. 100 litri mazuta maksā ap 130 eiro. Cenu pieaugums liek patērētājiem atgriezties pie klasisko siltumavotu izmantošanas. Lai gan pieaug arī kurināmās koksnes cenas (1 m3 rudenī maksāja aptuveni 75 eiro, ieskaitot transportēšanas izmaksas), tas joprojām ir lētākais kurināmais resurss.

Pēdējo gadu laikā pieprasījums pēc kurināmās koksnes ir audzis. Kā atzīst vairāki mežsaimniecības pārstāvji, drīzumā būs nepieciešams pārskatīt pašreizējo mežu ciršanas normatīvo ietvaru, jo esošā situācija neapmierina gan iedzīvotājus, gan arī pašus mežu apsaimniekotājus. Vācijā apkures sezonas laikā, no oktobra līdz martam, malkas ciršana ir aizliegta. Pašlaik jau esot bijuši vairāki gadījumi, kad varas iestādes ir pieķērušas iedzīvotājus nelegāli iegūstam malku piepilsētas mežos. Tāpēc tuvākajā laikā, iespējams, tiks veidota kuponu sistēma, kad vietējās meža institūcijas izsniedz atļaujas ciršanai ziemas mēnešos.

Iemesls, kādēļ šāda sistēma nav izveidota līdz šim, ir bažas par nelietderīgu mežu izciršanu.

 

Raksts: “Vācijā pieaug malkas cenas”, žurnāls “Baltijas Koks”, Novembris, Nr. 11 (147) 2012

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *