Notiek ziemas uzņemšana profesionālās izglītības programmās par ESF līdzekļiem

Ziemas uzņemšana 2012./2013. akadēmiskajam gadam šobrīd notiek 20 augstskolās un koledžās, kā arī 26 profesionālajās izglītības iestādēs, kur Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) īstenotā ESF projekta „Profesionālās izglītības programmu, pamatprasmju un kompetenču apguve izglītības un profesionālās karjeras turpināšanai” ietvaros jauniešiem ir iespēja mācīties vairākās Eiropas Sociālā fonda (ESF) finansētās programmās.

Jaunieši ar vidusskolas vai pamatskolas izglītību vecumā no 17 līdz 25 gadiem (ieskaitot), kas šobrīd nesaņem bezdarbnieka pabalstu un nepiedalās Eiropas Savienības struktūrfondu finansētās mācībās vai nodarbinātības aktivitātēs, aicināti izmantot šo iespēju un gada vai pusotra laikā bez maksas iegūt profesiju kādā no profesionālās izglītības iestādēm visā Latvijā, stājoties ESF projekta ietvaros apmaksātās profesionālās izglītības programmās arī ziemā. Papildus noteikts, ka uz mācībām šajās programmās var pretendēt arī jaunieši ar iepriekš iegūtu profesionālo kvalifikāciju, bet kuri vismaz vienu gadu pēc profesionālās kvalifikācijas iegūšanas nav bijuši darba ņēmēji vai pašnodarbinātie.

Mācību laikā jauniešiem tiek maksāta stipendija. No 2012/2013. mācību gada palielināta arī ikmēneša stipendija līdz 80 latiem mēnesī (atkarībā no sekmēm) un tiek nodrošināta iespēja dzīvot skolas dienesta viesnīcā.

Pieteikties pusotru gadu ilgajām studijām var līdz 14.janvārim, bet gada programmām – līdz 25.februārim. Ziemas uzņemšanas termiņi gan katrā izglītības iestādē atšķiras. Jaunieši var pieteikties un iegūt kādu no kopumā 35 kvalifikācijām. Piemēram, tiem, kas savu nākotni saista ar kokapstrādi, ESF finansētās programmas ietvaros ir iespēja iegūt kvalifikāciju „Koksnes materiālu apstrādātājs”, „Galdnieks”, „Mēbeļu galdnieks” un „Koka izstrādājumu ražošanas tehniķis”.

 

Raksts: “Ziemas uzņemšana profesionālās izglītības programmās par ESF līdzekļiem”, Valsts izglītības attīstības aģentūra, publ. 19.12.2012.

Avots: http://www.niid.lv/node/689

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *